'2 büyük saldırıya maruz kaldık'

Başbakan Erdoğan, yılın son 'Millete Hizmet Yolunda' konuşmasında yolsuzluk operasyonu ve Gezi olaylarına değindi, "2 büyük saldırıya maruz kaldık" dedi.

NTV Haber 31.12.2013 - 21:39

'2 büyük saldırıya maruz kaldık'

2013 yılının son "Millete Hizmet Yolunda" konuşması yayımlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ağırlıklı olarak yolsuzluk operasyonuna değindi.

Gezi eylemlerine de hatırlatan Erdoğan, "2013'te 2 büyük saldırıya maruz kaldık" dedi.

17 Aralık operasyonunu suikast girişimi olarak nitelendiren Erdoğan, şunları söyledi:

"90 yıllık Cumhuriyet tarihimizin en parlak, en umut verici yılını yaşarken, işte bu başarılara, yani milletimizin umuduna, yani ülkemizin istikbaline ve istiklaline yönelik maalesef yıl içinde 2 büyük saldırıya maruz kaldık.

Gerek Gezi eylemlerinde, gerek 17 Aralık komplosunda, Türkiye içindeki aktörler, ajanlar, maşa ve taşeronlar kullanıldı; ama bu tuzaklar yurtdışında kuruldu ve düğmeye de Türkiye dışından, Türkiye aleyhtarı çevreler tarafından basıldı."

'SUİKAST GİRİŞİMİ'
Gezi Parkı protestolarının yaşandığı dönemde ekonomide Cumhuriyet tarihinin en önemli atılımının gerçekleştiğini belirten Başbakan, çözüm sürecinde sağlanan başarıya atıfta bulundu.

Erdoğan, "Gezi olayları nasıl ağaç, park, çevre kılıfına saklandıysa, 17 Aralık komplosu da yolsuzluk kılıfına saklandı. En önemlisi de bu komplo, Diyarbakır'da oluşan kardeşlik tablosunu, 1 yıldır susan silahları, çözüm sürecini, kardeşliğimizi, artık güç kazanan siyaseti hedef almıştır. Yargı ve emniyet başta olmak üzere, devlet kurumları içine yerleşmiş bir örgüt, dışarıdan aldığı talimatlarla, Türkiye'nin istikrarına, güven ortamına, Türkiye'nin büyüyen ekonomisine ve kardeşliğine suikast girişiminde bulunmuştur" diye konuştu.

'GİT DENİLDİĞİNDE GİDERİZ'
"Halk, git dediğinde emaneti teslim ederiz" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"Ama siz bize 'kal' dediğiniz müddetçe, yetkiyi bize verdiğiniz müddetçe, Allah'tan başka hiçbir gücün bizden bu emaneti almasına müsaade etmeyiz. Türkiye'de hükümetlerin sandık dışı yollarla değiştirildiği dönem artık geride kalmıştır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...