Atalay Filiz'in 2 cinayet için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

3 cinayetin zanlısı Atalay Filiz için Ankara'da görülen davada savcı esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Filiz'in cinayetleri soğukkanlı bir şekilde planlayarak işlediğini vurgulayan savcı, 2 cinayet için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

NTV Haber 12.01.2017 - 15:22 | Son Güncelleme : 12.01.2017 - 16:37

Atalay Filiz'in 2 cinayet için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
Arşiv

Biri İstanbul'da ikisi Ankara'da 3 cinayet işleyen, 3 suç hakkında yargılaması devam eden Atalay Filiz'in, arkadaşları Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova'yı Ankara'da öldürdüğü iddiasıyla görülen davada, sona yaklaşıldı.

Duruşma savcısı, Filiz'in esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı, 2 cinayet için ayrı ayrı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

Savcı, Filiz'in neden tasarlayarak adam öldürmek ile cezalandırılması gerektiğini anlattı.

Savcı mütalaada, Atalay Filiz'in olaydan önceki günlerde Göktuğ Demirarslan'a attığı e-mail ile tehdit ettiği, kendisini takip ettiğini bildirdiği, Demirarslan'ın otomobilinin altına cep telefonu batarya ve SIM kartından oluşan bir düzeneği önceden yerleştiridiği ve bu yolla bilgi edindiğini belirtti.

Savcıya göre Filiz, cinayeti soğukkanlı bir şekilde planladı ve işledi.

Atalay Filiz İstanbul'da işlediği öğretmen Fatma Kayıkçı cinayeti sebebiyle Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor. Filiz, Ankara'daki duruşmaya video konferans yöntemiyle katıldı. Mütalaa sonrası savunması sorulan Filiz, ''Diyecek bir şeyim yok'' ifadesini kullandı.

Filiz'in 2013 yılında işlediği iki cinayet için görülen davanın karar duruşması 7 Mart'ta yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...