2 efsane bir araya geliyor

16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali George Benson’un konseriyle sona eriyor. Festivalin son gününde caz sanatçısı George Benson, kendisinin de etkilendiği efsanevi caz sanatçısı olan Nat 'King' Cole'un şarkılarını yorumlayacak.

27.07.2009 - 11:21

2 efsane bir araya geliyor

Caz, R&B ve Fusion türlerinin en saygın yorumcu ve gitaristlerinden George Benson, tüm zamanların en sevilen vokalistlerinden Nat "King" Cole'un eserlerini seslendireceği konserle 16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nini son konserinde sahne alıyor.

Konserde kendisine altı kişilik vokal grubunun yanı sıra İstanbul Oda Orkestrası da eşlik edecek.

Nat King Cole'un "Mona Lisa", "Stardust", "Route 66", "Nature Boy", "Unforgettable" gibi klasik hitlerine yeniden hayat veren Benson, "Give Me the Night", "Breezin'", "On Broadway" gibi en sevilen şarkılarını da seslendirecek.

Elli yılı aşkın süredir caz, R&B, soul ve hatta pop gibi farklı türlerde altmıştan fazla albümü yayımlanan George Benson, caz gitarında ustalığının yanında etkileyici vokal tekniğiyle de tanınıyor.

Wes Montgomery, Ron Carter, Joshue Redman, Christian McBride, Al Jarreau ile ortak çalışmalar yapan Benson, Grammy de dahil olmak üzere çok sayıda ödüle layık görüldü.

Konser bu akşam saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...