2 günlük bebeği boğup çukura attılar

Tekirdağ Çorlu'da evlilik dışı doğan bir bebek için aile meclisi ölüm kararı aldı. Ailenin anne dahil 5 üyesi, henüz 2 günlük bebeği boğup, bahçeye kazdıkları çukura atıp çukurun üzerini de betonla kapattı.

NTV Haber 16.04.2010 - 17:30

Tekirdağ Çorlu'da evlilik dışı doğan bir bebek için aile meclisi ölüm kararı aldı. Ailenin anne dahil 5 üyesi, henüz 2 günlük bebeği boğup, bahçeye kazdıkları çukura attı.

Tekirdağ Çorlu'da yaşayan 25 yaşındaki İzzet Sapil, sevgilisinden hamile kaldı. Genç kadının sevgilisi bu süreçte askere gitti.

Hamile olduğunu 9 ay boyunca ailesinden gizlemeyi başaran İzzet Sapil, doğum sancıları başlayınca durumu ailesine anlattı.

Genç kadın özel bir muayenehaneye götürüldü. Anlaşma sonucu doktor, bebeğin kayıtlara geçmemesi kaydıyla doğumu yaptı.

Kars'tan giden aile büyükleri, evlilik dışı bu bebek için ölüm kararı almıştı. Doğum sonrasında evlerine giden anne, 2 kardeşi, yengesi ve anneanne 2 günlük kız bebeği boğarak öldürdü. Sonra da evin bahçesine gömüp üzerine beton döktü.

Olay polise yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. Polis ekipleri evin bahçesindeki betonu kırdı ve bebeğin cesetine ulaştı.

Anne İzzet Sapil polisteki ifadesinde bebeği öldürdüklerini itiraf etti. Sapil "Doğumdan 2 gün sonra aile meclisi toplanarak bebeğin öldürülmesine karar verdi. Annem bebeği bir bez ile boğarak öldürdü. Daha sonra erkek kardeşlerim bahçeye kazılan çukura bebeği gömerek üzerini betonla kapattı" dedi.

Anne dahil 7 kişi gözaltına alındı. Doğumu yaptıran doktor da gözaltında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...