2 ilde saldırı: 6 şehit

Hakkari ve Bitlis'ten gece saatlerinde 2 acı haber geldi. Hakkari'de 3 özel harekat polisi, Bitlis'te ise 3 köy korucusu teröristlerce düzenlenen saldırılarda şehit oldu.

19.10.2012 - 22:15

2 ilde saldırı: 6 şehit

Hakkari ve Bitlis'te terör örgütüyle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 6 güvenlik görevlisi şehit oldu.

İlk şehit haberi Hakkari'den geldi. Hakkari'nin Kırıkdağ köyü yakınlarında operasyona giden güvenlik güçleri yolda mayın ve el bombalı saldırıya uğradı. İki polis, yola döşenen mayının patlaması sonucu, bir polis de atılan el bombasının patlamasıyla şehit oldu.

Şehit polislerden birinin emniyet amiri olduğu öğrenildi. Saldırı sonrası çakan çatışmada da 3 PKK'lı da öldürüldü.

BİTLİS'TE 3 KORUCU ŞEHİT
Diğer acı haber de Bitlis'ten geldi. PKK'lı teröristlerin askeri birliğe düzenlediği saldırıda 3 köy korucusu şehit oldu, 1 asker ile 3 korucu da yaralandı.

Saldırıyla ilgili Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Bitlis-Diyarbakır karayolu üzerindeki Ortakapı köyü yakınlarında konuşlu bulunan askeri birliğe terör örgütü mensuplarınca akşam saatlerinde saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, saldırıda geçici köy korucularından Mehmetcan Yeşildağ, Mehmet Reşit Aysal ve İzzetin Bal'ın şehit olduğu, Hatay nüfusuna kayıtlı er Ali Güreşçi ile korucular Vahdettin Kırmızızambak, Ücret Kırmızızambak ve Hilmi Özgen'in yaralandığı kaydedildi.

Bitlis Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların tedavi altına alındığı ifade edilen açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...