Şırnak Valiliği: Olaylarda 3 kişi öldü 2 kişi yaralandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK yanlıları ile Hür- Dava Partisi (Hüda-Par) üyeleri arasında gerginlik çıkmış, sabaha kadar süren olaylarda 2 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklayan Valilik, yaralılardan birinin daha hayatını kaybettiğini duyurdu.

Haberler - DHA 28.12.2014 - 00:08

Şırnak Valiliği: Olaylarda 3 kişi öldü 2 kişi yaralandı

Cizre'nin Nur Mahallesi'nde sabaha karşı saat 03.00 sıralarında karşılaşan iki grup arasında çıkan tartışma, kısa sürede uzun namlulu silahların kullanıldığı çatışmaya dönüşmüştü. İki grup sokak aralarında uzun namlulu silahlarla birbirine ateş etmişti. Her iki grubun taraftarlarının da olaya katılması üzerine çatışmalar büyümüştü.

Şırnak Valiliği çatışmalarda 2 kişinin öldüğünü, 3 kişinin de yaralandığını açıklamıştı. Valilik'ten yapılan yeni açıklamada yaralananlardan birinin daha öldüğü belirtildi.

Şırnak Valiliği, olaylarda hayatını kaybedenlerin isimlerini Yasin Özer, Abdullah Deniz ve yaralanan 15 Yaşındaki Barış Dalmış olarak açıkladı.

UZUN NAMLULARLA ÇATIŞTILAR 

YDHG'lilerin uzun namlulu silahlarla Hüda-Par üyesi olan kişilerin evlerini kuşattığı ve çatışmaların devam ettiği öne sürüldü. Çatışmalar özellikle Nur Mahallesi'ndeki bazı sokaklarda yoğunlaştı. Çatışmaya müdahale etmeleri için polis ekipleri sevk edildi. Çok sayıda polis panzeri YDGH üyeleri tarafından daha önceden kazılan hendekler nedeniyle çatışmaların olduğu sokaklara ulaşmada zorlandı.

ÇATIŞMALAR SAATLERCE SÜRDÜ

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, PKK'nın gençlik yapılanması YDG- H mensuplarıyla Hüda- Par'lılar arasında sabaha karşı başlayıp bugün de yer yer devam eden çatışmalarda, oğlu Hüda- Par yöneticilerinden olan 65 yaşındaki Abdullah Deniz ile YDG- H'li gruptan 19 yaşındaki Yasin Özer öldü. Yaralanan çok sayıda kişiden durumları ağır olan Nedim Kültür, Hakim Budak ve Hekim Kasırga hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Şırnak Valiliği bugün öğle saatlerinde Cizre'deki çatışmalarda ölen ve yaralananlarla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

"27.12 2014 günü saat 03.00 sıralarında ilimiz Cizre İlçesi Nur Mahallesi’nde silah seslerinin gelmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edilmiştir. Çıkan olaylarda Yasin Özer ve Abdullah Deniz isimli şahısların öldüğü, Nedim Kültür, Hakim Budak ve Hekim Kasırga isimli şahısların ise yaralandıkları tespit edilmiştir. Bölgede güvenlik güçlerimizce zırhlı araçlar ve helikopterler vasıtasıyla gerekli çalışmalar yürütülmektedir."

Sayfa Yükleniyor...