Rekabetin hararetli olduğu mobil iletişim pazarında operatörler, cep telefonu kullanıcılarına sundukları katma değerli servis kampanyalarına yenilerini ekliyor. Son olarak çarpıcı bir kampanyayı duyuran Turkcell, dijital müzik platformu gnçPlay üyelerine piyasada 15-20 liraya satılan albümleri 2 liraya satın alma, dilediği albümü cebine, MP3 çalarına kopyalama şansı tanıyor.

Turkcell'den yapılan açıklamada, sosyal müzik platformu www.gncplay.com üyesi olan Turkcell'lilerin artık yerli-yabancı 100 binden fazla albüm içinden dilediği albümü 2 liraya anında bilgisayar ve cep telefonlarına indirebildikleri belirtilerek, dileyenlerin, MÜYAP ve Sony kataloglarından MP3 formatında indirebildikleri albümleri hiçbir kısıtlama olmadan cep telefonlarına, MP3 çalarlarına taşıyabildikleri, CD'ye yazabildikleri vurgulandı.

Açıklamada, 2 liraya albüm indirmek için www.gncplay.com üyesi olmanın ve yanında ''Albüm indir'' etiketi olan herhangi bir albüme tıklamanın yeterli olduğu ifade edilerek, gnçPlay'den indirilen her bir albümün faturalı hatlara 2 lira olarak yansıtıldığı, HazırKart'lıların da bakiyesinden 2 lira olarak düşüldüğü kaydedildi.

Bu uygulamayla dijital müziği yasal platformlarda tutmayı ve pazarın büyümesine öncülük etmeyi hedeflediklerini kaydeden Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, şu bilgileri verdi:

''Turkcell olarak 2005 yılından bu yana dijital müziğe en büyük desteği veriyor, korsana karşı mücadeleye liderlik ediyor ve ilklere imza atıyoruz. Şimdi ayda 2 liraya albüm indirme hizmetimizle hem korsana karşı mücadelede yeni bir dönemin kapılarını açıyor hem de müzikseverlere en uygun fiyata en zengin içeriği ve en iyi müzik deneyimi sunuyoruz. Piyasada 15-20 liraya satılan albümleri, 2 lira gibi, korsan albümlerden bile daha ucuz bir fiyata sunuyor olmamız, bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzu gösteriyor. 'Daha fazla hayat, daha fazla müzik' sloganıyla müzikseverlere en zengin, en güncel ve en kaliteli içeriği en uygun fiyata sunmaya ve en son teknolojileri kullanarak en iyi deneyimi yaşatmaya devam edeceğiz.''

Bir seferde albüm indirmeye ek olarak Turkcell'liler isterlerse, istedikleri şarkıları MP3 formatında tek tek de indirebiliyor. Sevdikleri şarkıları indirmek isteyenlere Turkcell avantajlı müzik paketleri de sunuyor.