2 yıl aradan sonra yine İstanbul'da

Goran Bregoviç 2 yıl aradan sonra 14 Mayıs Salı günü Bostancı Gösteri Merkezi'nde konser verecek. Konuk sanatçı ise Suzan Kardeş.

07.05.2013 - 11:35

2 yıl aradan sonra yine İstanbul'da

Goran Bregoviç 14 Mayıs'ta İstanbul'da konser verecek. Türkiye'de çok sevilen sanatçı konser için 'Sevgilim İstanbul. Onu çok özledim, gün sayıyorum" dedi.

Wedding and Funeral Band beraber konserler veren Goran Bregovic, Balkanlar'ın en sevilen besteci ve şarkı sözü yazarlarından biri. Film müziğine ilk olarak 1978'de Mica Milosevic'in 'Nije Nego' filmiyle başladı. Bregovic'in en renkli ortaklığı ise yönetmen Emir Kusturica ile gerçekleşti. 1989'da "Çingeneler Zamanı", 1993'te "Arizona Dream", 1995'de Cannes Film Festival'ini kazanan "Underground" ve 1998'de "Crna Macka" filmlerinin müziklerini yaparak Kusturica ve Bregovic çok başarılı bir ikili haline geldi. Bregoviç, ayrıca 2008’de Can Dündar’ın yazıp yönettiği "Mustafa" filminin müziklerini de yaptı.

Goran Bregoviç'in eserlerinden bazıları Sezen Aksu, Oya-Bora ve Candan Erçetin gibi müzisyenler tarafından Türkçe sözlerle seslendirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...