20 yıl sonra ilk kez konuştu

Sabancı suikastı sanığı İsmail Akkol, hakim karşısına çıktığı 4'üncü duruşmada, suikastle ilgili ilk kez konuştu. Güvenlik kamerasındaki görüntülerde yer alan kişinin kendisi olmadığını savunan İsmail Akkol, "Mustafa Duyar ve Fehriye Erdal'ı tanımıyorum. Suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.

NTV Haber 27.09.2016 - 01:42

20 yıl sonra ilk kez konuştu

Sabancı suikastının zanlılarından, İsmail Akkol 20 yıl sonra ilk kez konuştu. Güvenlik kamerasında yer alan kişinin kendisi olmadığını iddia etti..

Şubat ayında Aydın'da yakalanan akkol 4. kez hakim karşısına çıktı.

Sabancı Center'da 1996 yılında Özdemir Sabancı, Haluk Görgün ile Nilgün Hasefe'nin öldürülmesine ilişkin davanın sanıklarından İsmail Akkol'a güvenlik kamerasındaki görüntüler soruldu.

Akkol, "Mustafa Duyar'ın yanındaki kişi bana benziyor, ama ben değilim. Mustafa Duyar'ın anlatımları dışında hakkımda başka bir delil yok. Olay yerinde DNA'm bulunmuş mu, parmak izim var, yok. Sadece Mustafa Duyar'ın söyledikleri var. Hakkımda başka bir delil yoktur" dedi.

Ayrıca, davanın diğer sanıkları Ercan Kartal, Mustafa Duyar ve Fehriye Erdal'ı tanımadığını söyleyerek "Suçlamaları kabul etmiyorum. Mustafa Duyar, kendini kurtarabilmek için yanına bir kurban aramış. Benim adımı vermiş" diye cevap verdi.

"Levent'teki binaya gittiniz mi?" sorusu üzerine de Akkol, "Hayır. Mustafa Duyar bir senaryo yazmış. Beni de gittiği yerlere eklemiş. Adımı nereden duymuş bilmiyorum" diye cevap verdi. 

Akkol'un tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı 21 Kasım'a erteledi. Akkol'un anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs suçundan müebbet hapsi isteniyor

Sayfa Yükleniyor...