20 yıllık hemşire corona virüse yenik düştü

Kırıkkale'de yeni tip corona virüs (Covid-19) tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden hemşire Sakine Fulya Özer, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

İHA 30.12.2020 - 15:38

20 yıllık hemşire corona virüse yenik düştü

20 yıllık hemşire corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Psikiyatri Bölümü Sorumlusu olarak görev yapan hemşire Sakine Fulya Özer (50), 4 Aralık'ta corona virüse yakalandı.

Evinde bir süre tedavisine devam edilen Özer, fenalaşması üzerine görev yaptığı hastanenin yoğun bakım servisine alındı. Özer, daha sonra aynı gün Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Özer, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

20 yıldan fazla görev yapan hemşire Fulya Özer için Yüksek İhtisas Hastanesi'nde tören düzenlendi. Çok sayıda sağlık çalışanın katıldığı törende, hemşirenin eşi Yalçın ve oğlu Barış Özer, gözyaşlarını tutamadı. Sakine Fulya Özer, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

OĞLU TIP ÖĞRENCİSİ

Sakine hemşirenin oğlu Barış Özer'in de Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

''ACIMIZ TARİF EDİLMEZ''

Düzenlenen törende Sakine hemşirenin arkadaşları da duygu dolu anlar yaşadı.

Özer'in mesai arkadaşı Hemşire Sibel Doğan, "Çok üzgünüz. Çok sevdiğimiz bir ablamızdı. Çok iyi çok merhametli, herkese yardımı dokunan, çok sevilen bir arkadaşımızdı. Acımız çok büyük, tarif edilmez" dedi.

''HASTALARA GÖZÜ GİBİ BAKARDI''

Fulya Özer'in çok iyi bir insan olduğunu belirten Zübeyde Şahin ise "Böyle mükemmel bir insan tanımadım. Hastalara gözü gibi bakardı'' diye konuştu.

Hemşire Yeter Doğan da "O tüm hastalarımıza elinden geldiği kadar gayretlerini gösterdi, bizlere destek oldu, herkese iyilik yaptı. Onun iyiliklerini bir ömür boyu unutamayız. Kendisini saygıyla, rahmetle anıyoruz" şeklinde konuştu.

HEMŞİRELER ANLATTI: TÜKENMİŞLİK DEĞİL, EN DİPTEYİZ

Sayfa Yükleniyor...