200 kilogram at etiyle yakalandı

Bursa'da, evinin önündeki barakada kestiği at  etlerini kasap, restoran ve lokantalara sattığı iddia edilen 47 yaşındaki İzzet Çavdar, jandarmanın yaptığı baskınla yakalandı.

12.04.2012 - 16:08

200 kilogram at etiyle yakalandı

Merkez Osmangazi İlçesi Büyükdeliller Köyü'nde, bir kişinin kasap, restoran ve lokantalara satılmak üzere hazırlanmış kuşbaşı, kıyma ve bonfile haline getirilmiş at eti satacağı yönünde ihbar alan Doğancı Jandarma Karakolu ekipleri, harekete geçti.

İzzet Çavdar'a ait evin önünde bulunan barakanın kapısının altından dışarıya kan aktığını gören ekipler, park halindeki bir araçta kesilmiş atların ayaklarını fark etti. Jandarma ekipleri, barakaya girdiklerinde üç atı çengellerde asılı, kafaları kesilmiş, kemiklerinden sıyrılmış halde buldu.

DUR İHTARINA UYMADI
200 kilogram at etiyle yakalanınca kaçmak isteyen İzzet Çavdar, jandarmanın dur ihtarına uymayarak aracını ekiplerin üzerine sürdü. Bunun üzerine jandarma ekipleri, aracı lastiğine ateş ederek durdurdu.

Yakalanan İzzet Çavdar gözaltına alındı.Kasap , restoran ve lokantalara satmak için arabasına doldurduğu at etlerine ise el konuldu.

"Köpeklerime yedirmek için kestim"
5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununa muhalefet suçundan Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilecek olan İzzet Çavdar'ın ilk ifadesinde, "Atları satmak için değil, köpeklerime yedirmek için kestim" dediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...