Bu yıl, Güneş ve Ay tutulmaları 2012’nin sonuna kadar sürecek bir dönemde burcunuzda ve karşıt burcunuz ikizler’de. Burcunuzda her 9 yılda bir oluşan tutulma dönemleri hayatınızdaki önemli eylemlerin, ön plana çıktığı dönemler olarak bilinmektedir.

21 Aralık 2010 yılında başlayan bu tutulma serisi, hayatınızda Mayıs 2013’e kadar oluşacak olan değişimleri gösterirken, kendinizi çok daha pozitif hissedeceğiniz bir döneme de gireceksiniz. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in yaratıcılığınızı temsil eden bölgeye girmesi, daha az çalışarak daha fazla kazanacağınız bir dönemin geldiğini gösteriyor. Mayıs ayından itibaren başlayacak olan özel bir kariyer dönemi ile beraber sağlığınız, beslenme düzeniniz, ve iş hayatınızda da güçlü dönemlere girerken, kendinizi çevrenize yardım eder bir konumda da göreceksiniz.

Finansal anlamda büyük ama çok büyük konuların ön plana çıkacağı bir döneme giriyorsunuz. Yalnızca fazla çalışmak, Haziran 15 ve 10 Aralık civarında sağlığınızı biraz bozabilir. Yaşadığınız yerin, büyümesi gelişmesi, önümüzdeki yıllar içinde Neptün’ün de etkisi ile çok daha keyifli bir ev elde edebilme şansınız olacak.

Kendi gelirleriniz 1 Temmuz’dan itibaren artarken, doğum haritalarında Satürn’leri problemli olan Yay burçları küçük inişleri de o hafta yaşayabilecekler. Bu yıl, 7 Temmuz, 28 Ekim ve 24 Aralık tarihlerini yazın. 26 Ağustos’tan itibaren işiniz ve kariyeriniz ile ilgili çok güzel fırsatlar yakalarken, 24 Aralık'tan itibaren para kazanmanız her zamankinden daha kolay olacak.

Saygılarımla,
Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com