2011’in öne çıkan 100 romanı

Geçen ay başlayan Idefix Sanal Kitap Fuarı için Sabit Fikir tarafından bir roman listesi derlendi. Seçici kurulun oluşturduğu liste, röportaj ve eleştiriler Sabit Fikir'de...

Haberler 08.12.2011 - 19:34

2011’in öne çıkan 100 romanı

Kasım ayında ikinci kitabı Zayi’yle okur karşısına çıkan Sibel Oral, metruk bina ve gelmeyen adaletin öyküsünü Hasan Cömert’e anlattı. Geçen aylarda çıkan Kardeşimin Gölgesinde adlı kitabı Türkçeye kazandırılan Alman yazar Uwe Tımm ise nazizimden kalanlar ve savaş yıllarında yeşermiş çocukluğunu Ayşe Düzkan’la konuştu.

küçük İskender, Ömer Türkeş, Faruk Duman, Kaya Genç, Hayati Roman'ın da aralarında bulunduğu pek çok ismin eleştiri yazılarına yer veren Sabit Fikir'in bu sayısında, Nobelliler kulübünün yeni üyesi Tomas Tranströmer’i Mert Tanaydın’ın kaleminden tanımak mümkün.

Öte yandan, Sabit Fikir'in dizi yazıları da sürüyor: Ceyhan Usanmaz, Yarım Kitaplar'da Truman Capote'nin tamamlayamadığı romanı “Kabul Edilmiş Dualar”a yer verirken; Sibel Oral Harf-i Memnu'da kitap yasaklama maceralarına “1001 Gece Masalları” ile devam ediyor.

Kapak illüstrasyonunu genç çizer Sedat Girgin'in yaptığı dergide, edebiyat ve yayıncılık dünyasından haberler ile düşünce özgürlüğü ihlâlleri de yer alıyor.

Yayın yönetmenliğini Elif Bereketli'nin yaptığı Sabit Fikir, Idefix ve Prefix paketleriyle ücretsiz. Sabit Fikir’in içeriğini ve daha fazlasını sabitfikir.com adresinde bulmak mümkün.

Sayfa Yükleniyor...