2012'nin ev tekstil trendleri bu fuarda

EVTEKS fuarı, Dünyanın ikinci büyük Ev Tekstili fuarı ve Türkiye'de yapılan en büyük fuar olma özelliğini taşıyor...

12.05.2011 - 11:53

2012'nin ev tekstil trendleri bu fuarda

EVTEKS 2011 Fuarı, 18-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo'da gerçekleştirilecek. Binin üzerinde firmanın katılımı ve yüz binden fazla yerli ve yabancı ziyaretçi beklentisiyle Evteks 2011 bu yıl 17. kez kapılarını açıyor.

Tekstil sektöründeki son gelişmelerin sergileneceği, trend ve modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı, doğal ve lüks yaşamın unsurları ile ev dekorasyonunda yenilikçiliğin bileşenleri, Evteks 2011'de görücüye çıkıyor.

Fuarda, 4. defa "Trend Alanı" yapılarak 2012 yılının ev tekstili trendleri sergilenecek ve bu alan Türk ev tekstili sektörünün gelmiş olduğu düzeyin tüm sektör mensupları ve dünyadaki alıcılarımız tarafından daha iyi algılanmasına katkı sağlayacak.

Dünyanın en son trendlerinin şovu Türk kumaşlarıyla yapılacak ve Türkiye olarak dünya trendlerine yol gösterilecek.

"Evteks Trend Forumu"na eşlik eden "Trend kitabı" da Lobster Concepts firması tarafından hazırlanacak. Trendleri ve renk kartlarını içeren kitap, ziyaretçilere ücretsiz olarak verilecek.

600 m2'lik "Trend Forum", Hollandalı tasarımcı Inkrit Berbee (Lobster Concepts) tarafından hazırlanacak. Trend alanında fuara katılan yerli ve yabancı firmaların ürünleri sergilenecek.

Bu yıl ilk defa ev tekstili ürünleri yanında Contract tekstil ürünlerine de yer verilecek.

"HAYAT BİR KALEYDOSKOP GİBİDİR. TÜM PERSPEKTİFİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN KÜÇÜK BİR HAREKET YETERLİDİR"
Bugünün katmanlı ve karmaşık dünyasında, kendimizi sonsuz olasılıkların süreklilik arzeden vitrininde buluruz. "EVTEKS 2012 Trendleri" farklı hayat tarzlarının ve kültürlerin birçok unsuru üzerine kaleydoskopik bakış açısını vurgular. Doğal, bohem ve lüks yaşamın unsurları, ev dekorasyonunda yenilikçiliği hedefleyerek sonsuz bileşimleri ortaya çıkarır. Yaşam üzerine olan perspektifteki ufak bir değişim, tamamen yeni fikirlere ve ilhama kapı aralar. Kaleydoskopik bakışa yolu açın ve sürekli değişim içinde olan desenlerin, şekillerin ve renklerin keyfini çıkarın.

2012 Trend temaları farklı yaşam tarzlarının bir yansımasıdır:
Kıvrımlı gerçeklikteki (Twisted reality) yaratıcı uçlarda yaşamak
Zamansız hazinelerle (Timeles treasures) zamanda yolculuk
Dönüştürülen unsurlarda (Transformed elements) sessiz ama akılcı yaşam

DÜNYACA ÜNLÜ TASARIMCILAR KATILIYOR
Yerli ve yabancı tasarımcılar ve trend danışmanları, dördüncü kez düzenlenecek seminerlerde yeni sezon trendleri hakkında ayrıntılı bilgiler verecekler.

Karim Rashid, Defne Koz, Mark Schmitt, Jennifer Castoldi, Edward van Vliet, Fulvio Alvisi, Cenk Mommarje, Ceren Erten, Catherine Rouget gibi birçok ünlü tasarımcı seminer verecek.

1. TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI
Ayrıca bu yıl ilk defa, uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek Türkiye ev tekstili özgün tasarımlarını ortaya çıkarmak ve teşvik etmek amacıyla "Ev tekstili Tasarım Yarışması" düzenlenecek.

Yarışmayı kazananlar çeşitli ödüllere sahip olacaklar ve tasarımlarını sergileme şansı yakalayacaklar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...