2021'de hizmete açılacak Tokat Havalimanı'na Bakan Karaismailoğlu'ndan ziyaret

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Karaismailoğlu, 2021 yılının başında açılacağını duyurduğu Tokat Havalimanı'na ziyarette bulundu. Tokat-Niksar karayolunda çalışmaların hızla sürdüğünü açıklayan Karaismailoğlu, uluslararası uçuşların eski düzenine dönmesi için yoğun bir diplomasi içinde olduklarını söyledi.

İHA 26.06.2020 - 14:59

2021'de hizmete açılacak Tokat Havalimanı'na Bakan Karaismailoğlu'ndan ziyaret

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımına devam eden Tokat Havalimanı'nın 2021 yılının başlarında hizmete açılacağını açıkladı.

Ankara’dan hava yolu ile Tokat’a gelen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu il protokolü karşıladı. Yeni havalimanında incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, burada çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

Adından Tokat-Niksar yolu Dönekse şantiyesine uğradı. Karaismailoğlu’na DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin’de eşlik etti.

''2021'İN BAŞLARINDA AÇILACAK''

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Tokat Hava Limanı’nın 2021 yılı başlarında açılacağını belirterek, “Tokat Havalimanı şantiyesinde incelemelerimizi yaptık. Pist çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki 2 ay içerisinde pistle ilgili tüm işlemler tamamlanmış olacak'' dedi.

Karaismailoğlu sözlerine şöyle devam etti:

''Terminal binasında da kaba işlemler tamamlandı, ince işlemlere başlanılacak. İnşallah önümüzdeki yılın başlarında Tokat Hava Limanına güvenilir bir şekilde uçaklarımız inebilecek. İnşallah Tokatlıları Dünya ile buluşturmuş olacağız. Tokat’a yakışır bir hava limanı ile önümüzdeki yılın başlarında tanımış olacağız. Çalışmaların biran önce bitmesi için elimizden geleni yapacağız”

TOKAT-NİKSAR YOLU HIZLA DEVAM EDİYOR

Karaismailoğlu, Tokat-Niksar karayolunda çalışmaların hızla sürdüğünü belirtip, “Tokat-Niksar karayolunun şantiyesinde bulunmaktayız. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 2x2 duble yolun bir kısmı tamamlanıp trafiğe açıldı. Kalan kısımların planlamalarını yapıyoruz'' açıklamasında bulundu.

Tokat-Niksar karayolunu 2x2 güvenli bir yol olduğunu da belirten bakan Karaismailoğlu, ''Niksar, Tokat’ın Karadeniz’e açılan bir noktası. İnşallah ilerleyen dönemlerde Tokat’ın da Karadeniz’e açılan kısmını konforlu bir şekilde bağlamış olacağız” dedi.

15 ÜLKEYE UÇUŞLAR BAŞLADI, 100 ÜLKE İLE GÖRÜŞÜLÜYOR 

Karaismailoğlu açıklamalarında 15 ülke ile uçuşların başladığını 100 ülke ile uçuşların başlaması için görüşmelerin sürdüğünü dile getirip, “1 Haziran’dan itibaren yeni normalleşmeye başlamıştık. 100 ülke ile uluslararası uçuşların başlaması için görüşmelerimiz devam ediyor. Yoğun bir diploması var. Yaklaşık 15 ülke ile uçuşlarımız başladı. Diğerlerinin de takipçisiyiz” şeklinde konuştu.

Manisa’da yaşanan depreminde iletişim sorunu yaşanmadığını belirten Karaismailoğlu, şunları söyledi:

"Konunun takibindeyiz. İletişim anlamında hiçbir engel yok. Arkadaşlarımız konunun takibindeler. Bir yoğunluk oldu ama bizim alt yapımızı etkileyecek bir olumsuzluk yaşanmadı”

Karaismailoğlu ve bareberindekiler Tokat’taki incelemelerini sürdürüyor.

Sayfa Yükleniyor...