2021'in 'faili meçhul' tek cinayeti de çözüldü

İçişleri Bakanlığı geçen ocak ayında, polis sorumluluk bölgesinde 2021'de işlenen 1468 cinayetten 1467'sinin aydınlatıldığını, çözülemeyen tek cinayetin ise Denizli'de evine girdiği sırada Burak Durna'nın tabancayla öldürülmesi olduğunu açıkladı. Bunun ardından kurulan özel ekip sonunda cinayeti aydınlattı, olayla ilgili gözaltına alınan Durna'nın komşusu R.H. tutuklandı. Böylelikle 2021 yılında polis bölgesinde işlenmiş faile meçhul cinayet kalmadı.

Haberler - DHA 27.04.2022 - 19:35

2021'in 'faili meçhul' tek cinayeti de çözüldü

İçişleri Bakanlığı'nca ocak ayında yapılan yazılı açıklamada, emniyet asayiş birimlerinin titiz çalışması sonucu 2021 yılında polis sorumluluk bölgesinde meydana gelen 'kasten öldürme' olaylarının neredeyse tamamının çözüldüğü, 1468 cinayetten 1467'sinin aydınlatıldığı belirtildi.

Çözülemeyen tek vakanın ise 'de yaşandığı belirtildi. Olay, 21 Ocak 2021'de akşam saatlerinde Pamukkale ilçesinde meydana geldi. Doğal gaz tesisatçısı Burak Durna, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evine gireceği sırada yan binadaki boş daireden tabancayla ateş edilmesi sonucu ağır yaralandı. Durna'yı kapı önünde kanlar içinde eşi Seher Durna buldu. Ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Durna, hayatını kaybetti.Olayın aydınlatılması için Denizli Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı çalışma başlattı. Olay Yeri İnceleme ile ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, Durna'nın saldırıya uğradığı bina ve çevresinde detaylı inceleme yaptı.

ÖZEL EKİP KURULDU

Şüphelinin, Burak Durna'ya ait evin yanındaki apartmanın 1'inci katındaki boş dairenin balkon kapısını kırıp, içeriye girdikten sonra pusuya yattığı belirlendi. Cinayetin aydınlatılması için özel ekip kuruldu. Cinayet Bürosu ekipleri, olayı çözmek için Durna'nın başta yakınları olmak üzere arkadaşlarının da ifadesini aldı. Ekipler fail ya da faillerinin tespit edilip, yakalanması için çalışmalarını sürdürdü.

2021 YILININ TEK FAİLİ MEÇHUL KALAN CİNAYETİ DE ÇÖZÜLDÜ

Cinayet Büro ekipleri, Burak Durna'nın katil zanlısını tespit etmeyi başardı. Katil zanlısının, Burak Durna'nın yan komşusu R.H. olduğu belirleyen Cinayet Büro ekipleri, geçen 25 Nisan'da zanlıyı gözaltına aldı.

Ayrıca R.H'ye yardımcı oldukları iddiasıyla Halil A. ile Murat A. da gözaltına alındı. Tabancayla Durna'yı vurarak öldürdüğü ileri sürülen  Recep H, suçlamayı kabul etmezken, bugün sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Diğer iki kişi ise savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Katil zanlısı olduğu ileri sürülen R.H'nin, Burak Durna ile daha önceden husumeti olduğu, bu nedenle pusu kurup öldürdüğü iddia edildi.

Zanlının alt katındaki boş daireye de girilmiş süsü verdiği ileri sürüldü. Katil zanlısının yakalanmasıyla Türkiye geneli polis sorumluluk bölgesinde 2021 yılında faili meçhul kasten öldürme olayı da kalmadı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...