Dünyada milyarlarca insan ve 12 burç var. Nasıl oluyor da dünyanın onikide biri her ay aynı kaderi paylaşıyor?
Öyle olmuyor. Doğum günü tarihleri ve kesin doğum saati çok önemli. Kesin doğum saatinizi bilmezseniz yükselen burcunuzu bilemezsiniz. Oysa yükselen burç en az normal burcunuz kadar önemlidir, hayatınıza etki eder. Mesela 21 Aralık eklipsi daha çok burçlarının sonuna yani 20’lerine doğru doğan İkizler’i, Yay’ı, Başak’ı, Balık’ı ya da burçlarının başında doğan Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç’u etkileyecek. Diğerleri daha hafif atlatacak. Bu bir matematik. Durumu gösteriyor, sonucu değil. Ben insanların neyi tercih edeceklerini bilemem. Dolayısıyla dünyanın 12’de biri aynı kaderi paylaşmıyor.

İlişkili Haberler


21 Aralık’ta hepimizi etkileyecek bir şey olmayacak mı yani?
Hayır. O konudaki sözlerim yanlış anlaşıldı. Bu benim ünüm adıma çok kötü bir şey. Yukarıda bahsettiğim burçlara sağlıklarına dikkat etmelerini öneririm. Mesela benim bir Faye Teyzem var. Yine bir eklips döneminde ona sağlığına dikkat etmesini, en ufak bir sorunu bile olsa doktora gitmesini söyledim. Yüzünün kenarında bir çizgi görmüş. Bir yere çarptığını da hatırlamıyor. Sırf ben söyledim diye doktora gitti ve cilt kanseri çıktı. Çok başında teşhis edildiği için iyileşti. Şimdi 95 yaşında.

O tarihte doğan çocuklar tehlikeli oyunlar oynamasınlar. Okuldan eve gelince ellerini yıkasınlar. Sağlıklarına dikkat edin yeter. 21 Aralık Brad Pitt’in doğum günü. Onun hayatında da yeni bir şey olacak, sorunlu bir dönem yaşayacak.