Mersin Limanı'nda 21 ton kaçak et ele geçirildi

Mersin'de piyasaya sürülmek istenen 21 ton kaçak kırmızı et ele geçirildi. Kentteki gümrüğe geçen ay yapılan operasyonda da bin tondan fazla kaçak etin yurda sokulduğu tespit edilmişti.

Haberler - DHA 25.12.2014 - 16:57

Mersin Limanı'nda 21 ton kaçak et ele geçirildi

Mersin'de piyasa sürülmek istenen 21 ton kırmızı et ele geçirildi.

Bir istihbaratı değerlendiren kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele müdürlüğü ekipleri, Polonya'dan ithal edilerek Mersin Limanı'na gelen bir gemiden boşaltılan ithal kırmızı etin hiçbir gümrük işlemi yapılmadan Feribot İskelesi kapısından çıkış yaptığını belirledi.

Takip başlatan ekipler, etlerin yüklü olduğu TIR'ı Akdeniz İlçesi'nde durdurdu.

TIR'da yapılan aramada 21 ton ithal kırmızı et ele geçirildi.

4 GÖZALTI

Operasyonda TIR sürücüsü ile aralarında 1 gümrük memurunun da bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

AÇIĞA ALINDI

Mersin Limanı bünyesinde ortaya çıkartılan kırmızı et vurgunu olayı ile ilgili olarak Mersin'de bulunan Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bünyesinde idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma nedeniyle olaya adı karışan gümrük memuru açığa alınırken, geniş soruşturma yapılması için ilgili bakanlıktan müfettiş istendi.

Kentte geçen ay düzenlenen operasyonda gümrük muhafaza ekipleri, bin 44 ton kaçak kırmızı etin yurda sokulduğu tespit etmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, olayı "En büyük gümrük kaçakçılığı" olarak nitelendirmişti.

Sayfa Yükleniyor...