22 kez ameliyat olduğunu mektupla öğrendi

Bugüne kadar hiç ameliyat olmayan Resul Doğan, SGK'nın kendisine gönderdiği mektubu alınca çok şaşırdı.

23.05.2009 - 16:47

Rize'de yaşayan Resul Doğan'a iki gün önce Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) bir mektup geldi.

SGK'nın mektubunda 'geçmiş olsun' dilekleri iletildikten sonra Doğan'ın 22 kez ameliyat olduğu, 3 bin 984 kez tedavi gördüğü ve 183 tıbbi malzeme kullandığı yazıyordu.

Mektubu okuyunca çok şaşırdığını söyleyen Resul Doğan, bugüne kadar hiç ameliyat olmadığını belirten bir dilekçe yazarak kurumdan durumun düzeltilmesini istedi.

Doğan, gazetecilere "Bu harcamaların toplamının 19 bin 352 lira tuttuğu ifade ediliyor. Bu rakamlar gerçeği yansıtmıyor. 58 yaşındayım ve hayatımda sadece bir kez anjiyografi oldum" dedi.

Hatanın düzeltilip kendisi üzerinden SGK'dan haksız kazanç elde edenler hakkında yasal işlem başlatılması için SGK'ya başvurduğunu ifade eden Doğan, "Benim üzerimden devlet dolandırılmak mı isteniyor? Her şey açığa çıksın. SGK yetkilileri sözlü benzer şikayetlerin olduğunu söyledi. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirerek şikayet etsin" diye konuştu.

SGK, yıllık sağlık harcaması 10 bin liranın üzerinde olan kişilere mektup göndererek yapılan sağlık harcamaları hakkında bilgi istiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...