THY uçağında "bomba" yazısıyla kontrol

Tuvaletinde İngilizce bomba yazılı bir peçete bulununca İrlanda'ya acil iniş yapan THY uçağı, 7 saat 23 dakikalık rötarla İstanbul'a geldi. İniş sonrası uçağın yolcularına "bomb" yazdırılarak yazı kontrolü yapıldı.

DHA 25.01.2016 - 10:29 | Son Güncelleme : 25.01.2016 - 10:37

THY uçağında "bomba" yazısıyla kontrol
Arşiv

Houston-İstanbul seferini yaptığı sırada tuvaletinde "bomb" yazısı bulunan ve güvenlik araması için İrlanda'nın Shannon Havalimanı'na acil iniş yapan THY uçağı İstanbul'a geldi.

7 saat 23 dakikalık rötarla saat 00.23'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen uçağın 227 yolcusu Atatürk Havalimanı polisi tarafından otobüslerle uçaktan alınarak terminal içinde özel salona getirildi.

Çoğu transit olan yabancı uyruklu ve Türk vatandaşı tüm yolculara form dağıtılarak ad, soyad, adres ile imzaları alındı. Yolculara ayrıca sağ ev sol elleriyle "bomb" yazdırılarak yazı kontrolü yapıldı.

Uçağın yolcularından Fatih Muslu yaşananları şöyle anlattı:

"Atlas Okyanusu üzerinde iken uçaktaki haritalar İrlanda'yı göstermeye başladı. O anda bir şey söylemediler. Sonra uçakta yabancı bir cisim olabileceği söyleyip hostesler arama yaptılar. Sonrasında ise İrlanda'ya indik. Orada herkesin bilgilerini aldılar. Herhalde 3-4 saat geçirdik orada. Tekrar uçağı bindik. Buraya indik. Burada da şimdi el yazısı ile ilgili herkese birer form doldurdular çünkü uçağın tuvaletinde bomba İngilizce "bomb" yazılı bir not bulunmuş onunla karşılaştırmak için form doldurdular. Adımızı soyadımızı yazıp imza atıp birde "bomb" yazdık. Hem sağ elle hem sol elle. Sonra herhalde uçakta bulunan yazı ile karşılaştıracaklar. sonra bir sonuca ulaşacaklar."

Dün THY'nin Houston-İstanbul seferini yapan TK-34 sefer sayılı uçak, tuvaletinde "bomb" yazılı bir peçete bulunması üzerine, İrlanda'nın Shannon Havalimanı'na acil iniş yapmıştı.

Burada güvenlik kontrolünden geçirilen uçakta yapılan aramalar sonucu ihbarın asılsız olduğu anlaşılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...