Bir NTV klasiği: 23 Nisan'da özel ekran. Birbirinden yetenekli çocuklar büyükleriyle bir araya geliyor.

Türkiye’nin dört bir yanında süren bayram coşkusunun yanı sıra NTV stüdyolarına, son bir yıl içerisinde çocuklar için çalışan, onlar için özel projeler hayata geçiren büyükler ve o projelere dahil olmuş özel çocuklar konuk olacak... Çocukların yeneteklerini sergilediği, bol müzikli, danslı “23 Nisan Coşkusu”nu Oğuz Haksever sunacak.

NTV’nin 23 Nisan özel yayınında çocuklar için fark yaratmaya çalışan, kendi alanlarının önde gelen isimleri, spordan müziğe bilimden edebiyata farklı alanlarda birbirinden yetenekli çocuklarla bir araya gelecek. Geleceğin sporcuları, yazarları, müzisyenleri, mucitleri, bilim adamları yeteneklerini sergileyecek, kendilerine örnek olan isimlerle birlikte geleceğin Türkiye’siyle ilgili hayallerini NTV’de paylaşacak...

Oğuz Haksever’in sunacağı 23 Nisan Özel Yayını tören bağlantıları, yetenekli çocukları ve ünlü isimleriyle saat 09.00’dan 13.00’a kadar devam edecek.

İşte saat saat NTV’deki 23 Nisan Coşkusu:
NTV’de 23 Nisan programı saat 09:00’da başlayacak ve dört bölüm olarak yayınlanacak. İlk bölümde tarihçi Derya Tulga, Veda filminde Atatürk’ün çocukluğunu oynayan Fikret Kaan Olcay ve çocuk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Yalvaç Ural konuk olacak.

Edebiyatçı, Tiyatrocu, Müzisyen Çocuklar
23 Nisan Coşkusu’nun ikinci bölümü ise 10:00-11:00 arasında ekrana gelecek. Bu ikinci bölümde çoçuk kitapları yazan Müge İplikçi ve Behiç Ak konuk olacak. Ayrıca Resimler Dünyası’nda adlı bir kitap yazan 11 yaşındaki Özgenur Celik ve yine 11 yaşında Cumhuriyet konulu kompozisyonuyla başarı sağlayan Elif Nur Uyanık, ünlü tiyatro ve ses sanatçısı Ayla Algan ile tiyatro eğitimi verdiği çocuklardan Ayberk Koçer programın bir başka konuğu. Yine aynı kuşakta orkestra şefi Rengim Gökmen de Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’ndan üç çocukla programa katılacak ve başarılı çocuklar perfomans sergileyecek.

İbrahim Kutluay, Güher-Süher Pekinel, Tan Sağtürk ve Başarılı Öğrencileri
23 Nisan özel yayının üçüncü kuşağı olan 11.00 - 12.00 arasında ise yine ünlü isimlerle birlikte başarılı çocuklar ekrana gelmeye devam edecek. Milli Basketbolcumuz İbrahim Kutluay ve öğrencisi Murat Dural ile Tan Sağtürk ve öğrencisi programın bu bölümünün konukları arasında yer alacak.

Ayrıca Güher - Süher Pekinel dünya çapında sanatçı olacaklarına inandıkları iki öğrencileri ile birlikte programa konuk olacak. Çocuklar piyano ve viyola performansıyla programa renk katacak.

Küçük Mucitler ve Üniversiteli Çocuklar
23 Nisan Coşkusu’nun son bölümü ise saat 12.00 - 13.00 arasında ekrana gelecek. Bu bölümde Fütürist Alphan Manas ve iki mucit çocuk eserleriyle NTV yayınında yer alacak. Çocuk üniversitesi fikrini hayata geçirmek üzere olan İstanbul Üniversitesi’nden Doç Dr. Ergün Yolcu ve üniversiteye kayıt yaptıran Ezgi Bülbül, Oğuz Haksever’in sorularını yanıtlayacak.

50 Kişilik Çocuk Orkestrası ile Müzikli Veda
Programın kapanış bölümünde ise 50 kişilik İTÜ Natuk Birkan İlköğretim Okulu Korosu sahne alacak, sohbetin yanı sıra koru 23 Nisan programı için seçtikleri şarkılarını seslendirecek.