23 Nisan Resepsiyonu'na seçim gölgesi

23 Nisan dolayısıyla Meclis'te verilen resepsiyon son yıllarda hiç görülmemiş şekilde sönük geçti.

NTV Haber 23.04.2011 - 23:11

23 Nisan Resepsiyonu'na seçim gölgesi

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'in evsahipliğindeki resepsiyonda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hazır bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve birçok milletvekili resepsiyonda yoktu.

Kuvvet Komutanları da Demokratik Toplum Partisi'nin Meclis’e girdiği 2007'den bu yana takındıkları tavrı devam ettirdiler ve resepsiyona katılmadılar.

Resepsiyona kabineden katılım da düşük oldu. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma Bakanı Ömer Dinçer ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu dışında repesiyona bakan katılmadı.

Liste dışı kalan vekillerden Kürşat Tüzmen, resepsiyonun az sayıdaki milletvekili katılımcıları arasında yer aldı.

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin düşük katılımla ilgili "Seçim havasındayız, bunlar olur" yorumunu yaparken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Seçim kararı almış bir Meclis'te bu hava normal" değerlendirmesi yaptı.

Resepsiyondaki tek siyasi lider olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Meclis Başkanı Şahin'le apolitik bir diyaloğa girdi.

Şahin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun zayıfladığını söyleyince CHP lideri, "Bir iki kilo verdim, daha da verecek gibi görünüyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...