Bu sezon 150. bölümünü kutlayan, televizyonda yayınlanmış yapımların en yenilikçi ve üzerinde en çok konuşulan dizilerden '24' toplam 57 kez Emmy ödülüne aday gösterildi. 24, En İyi Drama Dizisi dalında (2006) ve Kiefer Sutherland ise drama dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında (2006) Emmy ödülü kazandı.

8. GÜN NASIL BAŞLADI?
Manhattan. Eski hükümlü Victor Aruz, bir daireye girer. Tüm hareketleri, Rus bir adam tarafından gözetlenmektedir. Victor, meslektaşı Manny’yi ölü halde duşta bulur. Alnından vurulmuştur. Hemen tabancasını çeker ve telefonla bir kadını arar. Kadının yanında New York Emniyeti polisleri bulunmaktadır. Victor ona Mauricio’yu sorar. Çılgına dönen kadın ona Mauricio’nun da aynı şekilde öldürülmüş olduğunu söyler. Bunu kim yapmıştır? Victor telefonu kapatır. Dikkat kesilmiş halde, pencerelerden uzak durmaktadır. Zaten çatıda bir Rus nişancı vardır ve onu beklemektedir. Victor arka sokağa dalıp, bir araba çalar. Pusu kuran nişancı onu görür ve omzundan vurur. Victor uzaklaşmayı başarır ama arabanın plakasını alan tetikçi, polisi arayıp çalıntı araba ihbarında bulunur.

Jack, dairesinde uyanır. Dizinde torunu Teri oturmaktadır. Televizyonda kanalları değiştirirken Başkan Taylor’ın çabalarıyla yürütülen Ortadoğu barış görüşmeleri haberine gözü takılır. Kızı Kim telefonla arar. Birleşmiş Milletler binasında yapılan bu görüşmeler yüzünden trafik yoğunlaştığı için eşi Stephen ile biraz gecikeceklerini haber verir. Telefonu kapatan Kim, endişelidir. Geldikleri akşam Los Angeles’a taşınma konusunu Jack’e açmış ama o günden beri babasının ağzından bu konuda tek kelime çıkmamıştır.

Başkan Taylor ve Ethan Kanin, Birleşmiş Milletler binasında Kamistan Cumhurbaşkanı Omar Hassan ve küçük kardeşi Kamistan Dışişleri Bakanı Farhad Hassan ile oturmaktadırlar. Hassan tam da ülkesinin nükleer füze çalışmaları bırakacağına söz vermek üzereyken, görüşme bir çıkmaza girer. Çünkü Taylor, bu denetlemeleri uluslararası değil Amerikalı müfettişlerin yürütmesinde ısrar etmektedir. Farhad çok öfkelenir ama ağabeyi Omar onu yatıştırır. Taylor, başlamasına bir saatten az kalmış olan basın konferansı öncesinde bu konunun karara bağlanmasında ısrarlıdır. Görüşmeye ara verirler. Taylor, istediği şeyi Hassan’a vermek için bir yol bulmak gerektiğinden bahsedince, Kanin hayretler içerisinde kalır. Hassan, hayatta bir kez karşılaşılabilecek türden bir ülke lideridir. Terör örgütlerine olan desteği kesmiştir ve iki devletli bir çözümü savunmaktadır. Bundan daha fazlasını yapması mümkün değildir.

Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için baştan sona ilk altı bölüm 31 Mart Çarşamba günü saat 21.00'de CNBC-e'de başlıyor.