25 gün sonra cesetleri bulundu

Alanya'da yaşayan ve 25 gündür haber alınamayan Rus uyruklu bir kadın ve kocası ile arkadaşı, Karaman'ın Sarıveliler ilçesindeki uçurumda otomobilin dışında ölü bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.11.2012 - 02:15

25 gün sonra cesetleri bulundu

Alanya'da Alper Gürdal (31) ile evli olan ve ilçede bir otelin hamamında çalıştığı öğrenilen Rus uyruklu Nadejda Gürdal'dan (26) uzun süre haber alamayan annesi Elena Mariyeva ve ablası Anastasia Danilova, Alanya'ya gelerek polise kayıp başvurusu yapmışlardı.

Yapılan araştırmada Nadejda-Alper Gürdal çifti ile arkadaşları İlyas Durmuşkaya'nın en son 26 Ekim'de görüldüğü, yakınlarına birlikte yaylaya piknik yapmaya gideceklerini söyledikleri belirlendi.

Gürdal çifti ile Durmuşkaya'yı arama çalışması yapan jandarma ekipleri, Karaman'ın Sarıveliler ilçesi Göktepe beldesi Çukurbağ Mahallesi Girenes mevkisinde, yaklaşık 350 metrelik uçurumda bir otomobil olduğunu belirledi.

Uçurumda yapılan incelemede, otomobilin dışında bulunan 3 cesedin Gürdal çifti ile Durmuşkaya'ya ait olduğu tespit edildi. Cesetlerin uçurumdan çıkartılması için İl Afet ve Acil durum Müdürlüğü, AKUT ve jandarma ekipleri çalışma başlattı. Cesetlerin uçurumdan çıkartılması için yürütülen çalışma sürüyor.

Bu arada uçurumda bulunan 07 E 7175 plakalı otomobilin İlyas Durmuşkaya'nın üzerine kayıtlı olduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...