250 kişilik kadro için 12 bin başvuru

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde itfaiye ve zabıtalık için açılan 250 kişilik kadro için 5 günde 12 bin kişi müracaat etti.

Anadolu Ajansı 13.03.2009 - 14:42

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Tören Şube Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, İtfaiye Daire Başkanlığı için 200, Zabıta Müdürlüğü için 50 olmak üzere boş 250 kadro için 9 Mart Pazartesi gününden itibaren 12 bin kişi başvuruda bulundu.

Müracaat edenler arasında Van, Şanlıurfa, Ankara, Düzce, Erzincan, Erzurum, Trabzon, İstanbul, Sakarya başta olmak üzere Türkiye'nin değişik kentlerinden gelenler olduğu, iş başvurusunda bulunanlar arasında çok sayıda üniversite mezunu bulunduğu öğrenildi.

İtfaiye eri olmak için Düzce'den 10 Martta geldiğini belirten Metin Gözütok, çok kalabalık olduğu için müracaatını yapamadan geri döndüğünü söyledi.

Son gün müracaat edenlerin daha az olabileceği düşüncesiyle şansını tekrar denemek istediğini ifade eden Gözütok, yüksekokul mezunu olduğunu, ilk etapta ön elemeyi geçmeyi hedeflediğini belirtti.

İnternet kafe işlettiğini kaydeden Gözütok, ''İş yerim var ama krizden dolayı yakında kapatmak zorunda kalacağım. Onun için bir şekilde iş bulmam gerekiyor'' diye konuştu.

İsmini söylemek istemeyen bir kadın aday ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin itfaiye eri ve zabıta memuru alacağını televizyondan öğrendiğini, 5 yıldır iş aradığını, şansını denemek için İstanbul Bakırköy'den geldiğini kaydetti.

Bu arada, mesai saati bitimine kadar iş başvurusunda bulunanların sayısının 13 bini bulmasının beklendiği belirtildi.

Son KPSS'den en az 50 puan alan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınavlarda alacakları puanlara göre istihdam edilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...