250 polis mermi aradı

Adana'da 250 polis, ailesiyle piknik yaparken başına kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden çocuğun vurulduğu yerdeki yaklaşık 20 dönümlük araziyi didik didik aradı. Polisler bir mermi kovanı buldu.

Anadolu Ajansı 03.08.2009 - 23:10

250 polis mermi aradı

8 yaşındaki Akif Can Yıldız’ın Kurttepe Mahallesi'nde 11 Temmuz'da ailesiyle gittiği piknikte başına kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Aradan geçen süreye rağmen olayda kullanılan tabancadan çıkan mermi kovanına ulaşamayan ekipler, bölgede yeniden arama gerçekleştirdi.

Cinayet Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünün yanı sıra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, otobüslerle bölgeye getirildi.

Yaklaşık 250 polis, olayın gerçekleştiği Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki 20 dönümlük alanda yaptığı aramada adeta her metrekareyi ayrıntılı bir şekilde inceledi.

Yan yana tek sıra oluşturan ekipler, Seyhan Uygulama Hastanesinin aşağısındaki tepelik bölgeden başlayıp göl kıyısına kadar arama yaptı.

Çevik kuvvet ekipleri, çalılık kesimlerde elleriyle, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü de dedektörlerle bölgede 2 saat süresince arama yaptı.

HASSAS DEDEKTÖRLÜ ÖZEL EKİP GETİRİLDİ
Bu arada, kovanın bulunabilmesi için Elazığ Emniyet Müdürlüğü kadrosundaki hassas dedektöre sahip özel ekip de kente çağrıldı.

Yaklaşık bir hafta Adana'da kalacak ekip, mermi kovanının suya düşme ihtimaline karşın özel bir dedektörlerle gölün içinde de arama yapacak.

Ekipler, arama sonunda 1 adet 9 milimetre çapında kovan ile 11 adet boş pompalı tüfek kartuşu buldu. Kovan ve kartuşlar, Olay Yeri İnceleme ekiplerince yerinde görüntülendikten sonra delil poşetlerine konuldu.

KAFATASINDAKİ MERMİ ÇEKİRDEĞİ DE AYNI ÇAPTA
Akif Can'ın Adli Tıp Kurumundaki otopsisinde, kafatasından 8 santimetre içeri giren kurşunun 9 milimetre çapında olduğu belirlenmişti. Aramada bulunan 9 milimetre çapındaki mermi kovanı, Kriminal Bölge Laboratuvarında incelenerek, daha önceki olaylarda kullanılmış ya da kayıt altındaki silahlardan birine ait olup olmadığı belirlenecek.

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran Akif Can'ın ölümüyle ilgili olayın üzerinde hassasiyetle duran Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez'in talimatı doğrultusunda, Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki cinayet ve gasp büro amirlikleri ekipleri olayın gerçekleştiği bölgede, sürekli olarak, silah kullanımına yönelik geniş çaplı uygulama yapıyor.

Adana Valisi İlhan Atış ve Emniyet Müdürü Kesmez, olayın ardından acılı aileye taziye ziyaretinde bulunarak, zanlının en kısa sürede yakalanacağı sözünü vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...