26 Ocak İstanbul Hava durumu: Romanya'dan yeni soğuk hava dalgası geliyor (İstanbul'a kar yağacak mı?)

Hava durumu için aktarılan son dakika haberine göre; bugün Romanya'dan gelecek yeni soğuk hava dalgası yurdun bazı kesimlerine kar bırakacak. Marmara Bölgesi'nde soğuk havanın etkisiyle görülecek yağışın İstanbul'da sulu kar şeklinde görülmesi beklenirken, gece saatlerinde yağışın kara dönme ihtimali bulunuyor. Öte yandan bugün ve yarın güneyli rüzgarların etkisiyle yurdun kuzey ve batı kesiminde hissedilen sıcaklık yüksek seyredecek. Ancak çarşamba günü kuzeyli rüzgarların etkisi ile sıcaklıklar düşecek.

26.01.2021 - 11:29

26 Ocak İstanbul Hava durumu: Romanya'dan yeni soğuk hava dalgası geliyor (İstanbul'a kar yağacak mı?)

İstanbul hava durumu için son dakika haberi...

Doğu'da şiddetli lodos devam ederken, batı kesimler soğuk havanın etkisine giriyor. Bu gece kar yağışlar Anadolu'ya kadar ilerleyecek.

Bugün, Romanya'dan yurda yeni bir soğuk hava dalgası yurda giriş yapacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre; hava sıcaklıkları gece saatlerinden itibaren Trakya'dan başlayarak hissedilir derece azalacak. 

Trakya bölgesi, Kıyı Ege, Çanakkale, Manisa ve Antalya çevrelerinde kuvvetli beklenen kuvvetli yağışlar zaman zaman olumsuzluklara neden olabilir. 

Ankara'da yağış çarşamba günü kuvvetleniyor. İzmir'de salı gecesi, Antalya'da ise çarşamba günü sel tehlikesi var.

Meteoroloji tarafından paylaşılan günlük hava durumu tahminine ise şu şekilde yer verildi:

BÖLGE BÖLGE SON DURUM 

Marmara Bölgesi'nde yağış sürüyor. Hava önce Trakya'da soğuyacak. Kar yağışı bu kesimde daha erken başlayacak. Öğleden sonra Çanakkale, geceye doğru ise Kocaeli taraflarında sulu kar ve kar yağışı var. Bölgede perşembe hava soğuk ama yağış az.

İç Anadolu'da Kayseri-Sivas kesiminde fırtına akşam saatlerine kadar devam edecek. Çatı uçması tehlikesi var. Eskişehir, Konya çevresinde önce kuvvetli yağmur, geceye doğru ise bölgede kar var.

Ege'de yaşamı olumsuz etkileyen şiddetli yağış ve rüzgar çarşamba öğleden sonra hızını biraz düşürecek. 

Akdeniz'de de lodos şiddetli. Çarşamba akşamı şiddetli yağışlar olacak, Adana 16 derece. Güneydoğu parçalı bulutlu, Gaziantep 11 derece. Yağış bu bölgeye perşembe günü ulaşacak.

Şiddetli lodos salı gecesi Karadeniz'i de etkileyecek. Hava parçalı bulutlu; Zonguldak, Samsun-Rize boyunca sıcaklık 17-19 derece.

Çarşamba Batı Karadeniz'e yağış geliyor. Doğu Anadolu'da sis ve don sürüyor.

VİDEO: İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK? (ARŞİV)

Sayfa Yükleniyor...