ABD'li kayıp Sarai Sierra'nın ölümüyle ilgili araştırmalar devam ediyor.

İlişkili Haberler


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sierra'nın Sarayburnu sur kalıntılarındaki cesedini, Kayıplar Bürosu memuru buldu.

Sierra'nın ölümüyle ilgili çalışmalar büyük titizlikle yürütülüyor. MOBESE ve özel güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler, yaklaşık 260 memur tarafından inceleniyor.

Olay Yeri İnceleme ekiplerin çalışmalarını yarın da sürdüreceğini belirten yetkililer, Sierra'nın ziynet eşyaları olan küpe, yüzük, saat ve künyesinin çalınmadığı, iPhone ve iPad'nin ise bulunamadığını bildirdiler.

Yetkililer, şimdiye kadar 22 kişinin ifadesine de başvurulduğunu kaydettiler.

Sierra'nın Türkiye, Hollanda ve Almanya'da irtibata geçtiği kişilerin belirlenmesi için mail üzerinden yaptığı yazışmalar da inceleniyor.

ABD'den gelecek bilgiler üzerine Sierra'nın iletişime geçtiği kişiler ve hangi amaçla seyahat ettiği belirlenebilecek.

Kriminal araştırmalar sonucu, olay yerinde bulunan battaniyenin de Sierra'nın ölümüyle ilgisinin olup olamadığı da netlik kazanacak.

Öte yandan Sierra'nın hesap hareketlerinde çok küçük rakamlar olduğu, eşinin ABD'den gönderdiği paranın haricinde herhangi bir nakit akışı olmadığı da öğrenildi.

ÇAPKIN: BAŞINA VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Sierra'nın başına vurularak öldürüldüğünü belirtti. Çapkın, Sierra'nın ajan ya da kurye olduğu yönünde bir tespit olmadığını söyledi.

SÜRPRİZ TANIKTAN İFADE
Bu arada ABD'li Sarai Sierra'nın cesedinin bulunmasının ardından emniyete gelen bir kadın görgü tanığı olarak ifade verdi.

Adının açıklanmasını istemeyen kadın ifadesi sonrası gazetecilere konuştu. Kadın "Gayrettepe'de oturuyorum. Salı günü kardeşime yemeğe gittim, yemek dönüşü gece 23.00 ile 23.30 arası surların dibinde bir araba durmuş; orta yaşın üstünde bir erkeğin arka koltuktan bir şey sokup ya da çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm" dedi.

Neden Salı günü polise gelmediğinin sorulması üzerine ise, "Kızım engel oldu. Arabayı da ben kullandığım için 'Anne yanlış görmüşsündür' dedi plakayı da alamadım . Amerikalı kadının cesedinin bulunduğunu basından öğrenince gelip ifade verdim" diye konuştu.