Ülke genelinde süren kar yağışı sebebiyle 28 il ve ilçelerde eğitime ara verildiği bildirildi.

Kastamonu'da kar yağışının yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ve Doğanyurt ilçelerinde bugün ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 2 gün ara verildi. Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Giresun'da ise kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, Bulancak ile Keşap ilçelerinde merkez ve köylerdeki ilkokul, ortaokul ile liselerin 5 Ocak Salı günü tatil edildiği bildirildi.

Diyarbakır'da etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelindeki bütün eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada ise aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve Çemişgezek ilçesinde tüm eğitim kurumları ile Hozat, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Mazgirt ilçelerinde taşımalı eğitime bir gün ara verildiği ifade edildi.

Gaziantep'te etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda bugün eğitime ara verildi.

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün için tatil edildiği bildirildi. 

Trabzon'da olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene ilçelerindeki tüm okulların 5 Ocak Salı günü tatil edildiği belirtildi.

Batman'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verilecek. 

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verilecek.

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. 

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ile Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kırşehir'de etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle, il merkezi, Kaman ve Akpınar ilçelerindeki tüm okullar bugün tatil edildi.

Gümüşhane'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kahramanmaraş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu, ilçelerindeki tüm eğitim kurumlarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Nurhak, Afşin, Göksun, Elbistan, Ekinözü, Pazarcık ve Andırın ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle alınan kararla eğitime 1 gün ara verildiği öğrenildi.

Kilis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Malatya il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilirken, engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa'da etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Siverek ilçesinde de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği öğrenildi. Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın da yoğun kar yağışı nedeniyle üniversitede bugün eğitime ara verildiğini duyurdu.

Adıyaman'da da kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Şırnak'ta etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar bir gün tatil edildi.

Yozgat'ta yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar ile Boğazlıyan, Sorgun, Saraykent, Çayıralan, Çandır, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerindeki okullarda eğitime bugün ara verildiği kaydedildi. 

Hatay'da Arsuz ilçesinde Kurtbağ ve Kozaklı mahalleleri ile Samandağ ilçesine bağlı Eriklikuyu, Batıayaz, Büyükoba, Yeniköy, Seldiren, Ceylandere, Çubukçu mahallelerinde de ilk ve orta dereli okullarda eğitime bugün ara verildiği kaydedildi. 

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile Diyadin, Taşlıçay, Tutak, Hamur ve Doğubayazıt ilçelerinde okulların bugün tatil edildiği belirtildi. 

Bayburt'un Demirözü ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi. 

Van'ın Erciş ilçesinde Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla okullar bugün tatil edildi. 

Ordu'nun Gölköy, Gürgentepe, Mesudiye ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. 

Siirt'te yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.