29 çocuk, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu

Isparta'da bir lokantadan tavuk döner yiyen 29 çocuk, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu.

İHA 25.04.2016 - 20:16

29 çocuk, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu
Arşiv

Isparta'da bir lokantadan farklı zamanlarda tavuk döner yiyen 29 çocuk, bulantı, yüksek ateş, titreme şikayetiyle Isparta Devlet Hastanesi ve diğer özel hastanelere başvurdu. 

Isparta Devlet Hastanesi'ne başvuran 21 çocuktan 17'si taburcu edilirken, 4'ünün tedavisi sürüyor. Özel hastanelere başvuran 8 çocuk da taburcu oldu. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvuran ve tedavisi süren 8'inci sınıf öğrencisi Betül Kayacan, arkadaşlarıyla birlikte dönerci salonuna gittiklerini kaydetti. Yemeği yedikten sonra eve gittiğinde gece saatlerinde ateşlendiğini söyleyen Kayacan, bunun üzerine hastaneye başvurduğunu anlattı. Kayacan kendisiyle döner yiyen arkadaşlarının da benzer şikayetlerle hastanelere başvurduklarını açıkladı.

Ocak ayında yapılan TEOG sınavında birinci olan Nazmi Toker Ortaokulu öğrencisi Ece Su Kayacan da tavuk dönerden zehirlendiği için Isparta Kadın ve Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İki gün sonra yapılacak TEOG sınavına hastanede hazırlanmak zorunda kalan Kayacan, tavuk döner yedikten sonra evde rahatsızlandığını ve hastaneye gittiğini söyledi. Kayacan, durumunun iyi olduğunu aktardı. 

Öte yandan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...