29 ilde hırsızlık yapan 106 kişi yakalandı

Kayseri Emniyeti'nin yürüttüğü operasyonda, 29 ili kapsayan silah, altın ve ev eşyası hırsızlığı olaylarıyla ilgili 106 kişiyi yakalandı.

Haberler 19.07.2011 - 10:56

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, aralarında Ankara, Eskişehir, Konya gibi illeri de kapsayan ev hırsızlığı nedeniyle hırsızlık yapanlar takibe alındı.

Üç gün süren eş zamanlı operasyonlar sonucu, 106 kişi gözaltına alınarak sorgulandı. 29 ilde hırsızlık olayı gerçekleştirdiği aralarında çok sayıda kadının da bulunduğu belirtilen zanlılar, silah, altın ve ev eşyası hırsızlığı suçundan güvenlik önlemleri altında 4 otobüs ile adliyeye getirildi.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, “Organize olarak hırsızlık olaylarını gerçekleştiren ve 29 ilde vatandaşların canını yakan zanlılarla ilgili 3 gün önce operasyon başlattık. Bunun sonucunda Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri, Mersin, Nevşehir ve Kırşehir'in de bulunduğu 29 ilde zanlıların hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiğini belirledik. Zanlılar, adliyeye gönderildi. Ele geçirilen eşyalarla ilgili daha sonra kapsamlı açıklama yapılacak” dedi.

Sayfa Yükleniyor...