29 yıl kesinleşmiş cezası vardı, sahte kimlikle bayramlaşırken yakalandı

Bayramlaşmaya geldiği evde jandarma ekiplerince yapılan operasyon sonucu yakalanan N. A'ya ayrıca resmi belgede sahtecilik suçundan işlem yapılırken, sokağa çıkma yasağını ihlalden de para cezası uygulandı.

Haberler - İHA 27.05.2020 - 20:16 | Son Güncelleme : 27.05.2020 - 20:22

29 yıl kesinleşmiş cezası vardı, sahte kimlikle bayramlaşırken yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu istihbari çalışmalar sonucu 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan 29 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan N.A, sahte kimlikle bayramlaşmaya geldiği evde jandarma tarafından yakalandı.

Derik’e bağlı Atlı köyü Kızlar mezrasında 2010 yılında iki aile arasında çıkan kavgada bir kişinin ölmesi ve bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayda 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan aranan ve o tarihten itibaren firari olan N.A'nın Derik ilçesi Kovalı Mahallesi'nde bulunan akrabalarına bayramlaşmaya geleceği tespit edildi.

Bayramlaşmaya geldiği evde İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyon sonucu sahte kimlikle yakalan N.A. gözaltına alındı.

N.A. jandarmadaki işlemlerinin ardımdan çıkarıldığı mahkemece 'tasarlayarak adam öldürme', 'silah ve mühimmat bulundurma' suçlarından tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

N.A'ya ayrıca sahte kimlik kullanmaktan resmi belgede sahtecilik suçundan işlem yapılırken, sokağa çıkma yasağını ihlal ettiğinden dolayı da 3 bin 150 lira idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...