3 boyutlu U2 ile özel bir deneyim

6 Eylül'de İstanbul'da olacak U2 hayranları için 85 dakikalık inanılmaz bir konser filmi deneyimi sadece 3 gün için sinemalarda olacak.

Haberler 24.08.2010 - 18:15

3 boyutlu U2 ile özel bir deneyim

Rock dünyasının efsanevi grubu U2, Coca- Cola & Mars Entertainmet Group işbirliğiyle U2 hayranlarına 85 dakikalık inanılmaz bir konser filmi deneyimi sunuyor.


Dünyanın en ünlü grubu tarafından 2006 yılında 'Vertigo” konser turu kapsamında Güney Amerika’da, Meksiko City, Sao Paulo, Santiago, ve Buenos Aires’de gerçekleşen 7 stadyum konserinde, dijital 3 boyutlu kameralar ile çekilen görüntülerinden oluşan film seyirciyi stadyum konserlerinin heyecan veren enerjisinin içine çekiyor.

Bu 3 Boyutlu deneyimi klasik bir konser filmi ile karşılaştırmak ise imkansız. Bir an kendinizi grup ile birlikte sahnede buluyor sonra ise stadyumun arkasında hissediyorsunuz. Aslında bunu en iyi şekilde tanımlamak istersek şöyle denilebilir; ''Kendinizi bir kuşun kanatlarında konser stadının etrafında uçuyormuş gibi hissediyorsunuz.''

U2 3D, tüm aşamalarında; çekim, kurgu ve gösterim; 3D teknolojisi kullanılan ilk film olma özelliğini de taşıyor. Bu filmin çekimi için dünyadaki tüm 3D kameraları aynı anda kullanılmış. Sahne arkası röportajlar ve kamera arkası fotoğraflar gibi geleneksel konser filmi öğelerinden kaçınan U2 3D, tam aksine tüm dikkatleri konser üzerinde topluyor.

BONO İLE BURUN BURUNA
Kendinden geçmiş kalabalığın görüntüleri bir yana, film sizi bir konserde nerede olmak isterseniz orada hissettirecek: müzisyenlere mümkün olduğunca yakın yerde. Gerçekten de o kadar yakınında olacaksınız ki, kamera ilk kez Bono’nun üzerine çevrildiğinde burun buruna geliyorsunuz. Kameralar o kadar yakın çekim yapıyor ki, The Edge’den damlayan bir ter damlacığını dahi açığa çıkarıyor.

U2 3D’deki şarkılar arasında; “Pride (In the Name of Love),” “New Year’s Day,” “Sunday Bloody Sunday,” “Miss Sarajevo,” “Where the Streets Have No Name,” “With or Without You,” “Bullet the Blue Sky” , “One”’ , “Beautiful Day,” “Love and Peace or Else,” “Vertigo,” “Sometimes You Can’t Make It On Your Own” ve “Yahweh” bulunuyor.

U2’nin 15 yıldan uzun süredir görsel yönetmenliğini yapan Catherine Owens ve “One” videosunun yönetmeni olan Mark Pellington tarafından yönetilen U2 3D ile, tek bir projede bugüne kadar kullanılmış en çok 3D kamera kullanıldı ve bu sayede çok farklı açıdan çok sayıda kare 100 saatin üzerinde bir sürede çekildi.

U2 3D REAL D 3D gösterimlerinin yapılacağı salonlar:
Cinebonus Kanyon, Levent Istanbul
Cinebonus Nautilus, Kadıköy Istanbul
Cinebonus Capacity , Bakırkoy Istanbul

Tarih: 27-28-29 Ağustos
Saat: 22.00

Sayfa Yükleniyor...