Kayseri’de sekiz yaşındaki Ahmet Tekin, altı yaşındaki kardeşi Dilruba ve 11 yaşındaki arkadaşları Türkan Ay kaybolalı bir yıl oldu.

3 çocuk, Ramazan Bayramı’nın 2. günü şeker toplamak için evden ayrılmıştı.

Aileler geçen bayram kaybettikleri çocuklarına bu bayramda kavuşmak istiyor.

Anne Leyla Tekin, “Çok zor geçiyor hayat bize inanın çok zor. Acısıyla tatlısıyla yeri geliyor ağlıyoruz yeri geliyor gülüyoruz ama çocuklarımızı bıraksınlar artık. Çocuklarımın bulunmasını istiyorum. Her şeye kendimizi hazırladık ama kötü haber değil iyi haber bekliyorum çocuklarımdan biran önce iyi bir haber çıksın istiyorum çocuklarımdan” dedi.

Çocuklarından ayrı geçen günler iki aile için de yıkım olmuş. Üzüntünün yarattığı sağlık sorunları peşlerini bırakmamış. Yaklaşan bayram, onlara bir bayram günü kaybettikleri çocuklarını hatırlatıyor.

Baba İbrahim Ay da, “Biz bayramı zaten kutlamayacaktık da kutlayana hayırlı uğurlu olsun” derken babanne Türkan Ay, “Yavrum ne zaman bulunur ne zaman kapımızdan içeri girer Türkanım bulunursa bize bayram yoksa zindan” yorumunu yaptı.

Zaman geçse de acı dinmiyor. Tekin ve Ay ailelerini en çok üzense belirsizlik. Çocukları ölü mü, sağ mı öğrenmek istiyorlar. Asılsız ihbar ve söylentiler de ailelerin acısını arttırıyor.