3 çocuk için 3 müebbet istemi

Kayseri’de kaybolan 3 çocuğu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan zanlı için 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

24.05.2011 - 16:49

Kayseri'de Ramazan Bayramı'nda şeker toplarken kaybolan 3 çocuğu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Uğur Veli Gülışık hakkında, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

2009 yılında Ramazan Bayramı'nın 2. gününde şeker toplarken kaybolan Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve aynı mahalleden arkadaşları Türkan Ay uzun bir süre aranmıştı.

Çocukların bulunması için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekip, Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Ercan Taştekin'i görevlendirmişti. 4 aylık süreçte Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nden de görevli polislerin yer aldığı 9 kişilik ekip çalışma yaptı.

Bölgeyi iyice analiz eden ekipler, kaçırılan çocuklardan en büyük olanın Türkan Ay olmasını dikkate alarak, bu çocukları kimlerin kaçırmış olabileceğini analiz etti. Bölgede yaş gruplarından başlayarak, kişilerin ailevi profillerini, yaşantılarını 4 ay boyunca takip etti.

Bu zaman diliminde polisin takip ettiği kişi sayısı analizle azaldı. Takipte kalan kişilerden biri de, 5 yıl önce eşinden ayrılarak yurtdışından Türkiye'ye dönen ve Kayseri'de eniştesinin evinde ikamet eden U.V.G. oldu. Şahsın tek başına yaşamasına karşın temizliğe aşırı önem vermesi ve hijyenik olma adına, evinin yanı sıra apartmanın bodrum katında da sürekli temizlik yapması polisin dikkatini çekti.

Şahsın boşanmış ve 30-35 yaş arasında olmasını da dikkate alan polis, Türkan Ay'ın tecavüz amaçlı kaçırılmış olma ihtimalini düşünerek, Uğur Veli Gülışık'ı daha yakın takibe aldı.

Özel ekip, 45 gün önce Uğur Veli Gülışık'ın çocukları kaçırdığını ve Çayıralan'a bağlı Yahyasaray beldesine götürdüğünü tespit etti. Ancak cesetlerin burada nereye gömüldüğü konusunda nokta tespiti yapılamadı. Bunun üzerine polis, şahsı izlemeye devam etti.

Bir buçuk ay boyunca takip edilen kişi, çocukları kendisinin kaçırdığı konusunda polisin bilgi sahibi olduğunu öğrendi. Buna rağmen mülakatlarda kaçamak cevaplar vermeye başladı. Bir işçinin düşük maaşına karşın otomobil kiralamasını da dikkate alan polis, bilgi ve belgeleri topladıktan sonra şahsı gözaltına aldı.

Daha önce yapılan yaklaşık 25 mülakatta polise katil olduğunu hissettirmeyen şahıs, ilk sorgusunda cinayeti tüm ayrıntılarıyla itiraf etti.

Katil zanlısı, ifadesinde, şeker toplamak için gelen üç çocuğu içeri aldığını ve her birini ayrı odaya götürerek ağızlarını bağladığını, Türkan isimli çocuğu tecavüz ettikten sonra bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

Zanlı Uğur Veli Gülışık, geride tanık bırakmamak için diğer iki kardeşi de boğarak öldürdüğünü, birkaç gün sonra cesetleri bavulun içerisine koyarak, kiraladığı otomobil ile eşinin memleketi olan Çayıralan ilçesina bağlı Yahyasaray köyünde baraj kenarına gece gömdüğünü anlattı. Zanlı, tanıyanlar çıkacağı endişesiyle kendi köyüne gitmediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...