3 dönem kuralı kalkacak mı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, parti teşkilatı ve tabanının tüzükteki üç dönem kuralının kaldırılması için baskı yaptığını söyledi. Eski Adalet Bakanı, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin de internete düşen ses kaydı ile ilgili konuştu.

NTV Haber 09.03.2014 - 10:15

3 dönem kuralı kalkacak mı?

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, parti tabanından tüzükteki üç dönem kuralının kaldırılması için baskı geldiğini söyledi.

Çelik, "Teşkilattan ve tabandan baskı var. Neden kendinizi bağlıyorsunuz bu üç denem kuralını kaldıralım diyorlar. Yetkili kurullarda bunu hiç tartışmadık ama kaldırmak için kongreye gerek yok. Yapılacaksa MKYK’da halledilebilir, tüzükte bu madde var. Başbakan da genel irade başka türlü tecelli ederse ben genel başkanım demez elini masaya vurmaz " ifadelerini kullandı.

Çelik, partisinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin'in tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda internete düşen ses kayıtlarındaki Alevi hakim ifadesi Sadullah Ergin'e de soruldu. Ergin, “Kastı aşan bir yorum kimse yüklemesin o sözlere. Sorgulanması gereken şey bu kayıtlar nasıl yapıldı nasıl servis ediliyor” cevabını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...