3. Evin Özellikleri

Kişinin genel olarak haberleşmeleri ile ilgili olan 3. ev, bilgiyi toplamak ve paylaşmak ile bağlantılıdır. Kişi anladığı ve bildiği şeyleri dışarıya akıtır.

11.02.2009 - 18:34

3. Evin Özellikleri

Üçüncü ev, iletişimi önemli bir etmen olarak içinde barındıran konular, fırsatları ve dalgalanmalarıyla eğitim hayatı, kısa seyahatler, ulaştırma ve nakliye, kardeşler, komşular, komşuluk ilişkileri, zihinsel algılama ile çözümleme, günlük hayata dahil olan kavramlar vb. hakkında fikir sahibi olunmasını sağlar. Kişinin genel olarak haberleşmeleri ile ilgili olan 3. ev, bilgiyi toplamak ve paylaşmak ile bağlantılıdır. Kişi anladığı ve bildiği şeyleri dışarıya akıtır. Bu süreci nasıl gerçekleştirmektedir veya bunu başarabilmekte midir, bu 3. evin konusudur.

Üçüncü ev, mantık ve iletişim gezegeni olan Merkür'e aittir ve çok yönlü olmasıyla tanınan İkizler burcu tarafından yönetilir. Değişim ve uyum sürecini temsil eder ve Hava elementi ile ilişkilidir. Hava iletişim elementidir. Önyargı olmaksızın, saf bir bilişin ve saf bir bilgi aktarımının sorgulanması için 3. eve ihtiyaç vardır.

http://www.astrologyanalyst.com
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...