Çin'de, OMA tasarımı CCTV'nin inşası başlangıcından 8 yıl sonra tamamlandı. Mimari tarzı ile dikkat çeken bina, OMA'nın bugüne kadar tasarladığı en büyük proje olma özelliğini taşıyor. Binanın açılışına katılan Rem Koolhaas ve Ole Scheeren, binanın çok kısa bir sürede kent ile bütünleşeceğine ve aynı zamanda her zaman kentte güçlü bir yere sahip olacağına dikkat çekti.

Hamburg'un merkezinde yer alan, Herzog & de Meuron tasarımı Elbphilharmonie ise kontrast yaratan katmanlı bir yapıya sahip. 2008 yılında inşasına başlanan bina; konser salonu, 250 otel odası ve 45 konut ile kentin nehir ile buluşacağı alan olarak planlanıyor. Dalgalı, inişli çıkışlı yapı, 1100 cam panel ile kaplı.

Mimarlık yayını Arkitera'nın haberine göre; Batı Avrupa'nın yeni en yüksek binası ise Renzo Piano tasarımı 'The Shard'. Londra'nın silüet tartışmalarının odağında bulunan 'The Shard'ın yapımı 2009'da başladı. Bina, 1970'de inşa edilen Southwark Tower'ın yerine yapıldı. Gemi direğinden esinlenerek tasarlanan 306 metre yüksekliğindeki 'The Shard', 72 katlı. Binada ofisler, konutlar, otel ve spa yer alıyor.