3 kardeş çöken duvarın altında kaldı

Sivas'ın Suşehri ilçesinde taş duvarın çökmesi sonucu enkaz altında kalan 3 kardeş hayatını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.06.2011 - 13:18

Suşehri’ne bağlı Küçük Güzel köyüne 300 metre uzaklıktaki Kılıçkaya Baraj Gölü yakınında, bir iş adamına ait besi ahırı inşaatının yanında örülen yaklaşık 10 metre yüksekliğinde, 150 metre uzunluğundaki taş duvarın çökmesi sonucu enkaz altında kalan Serhan Barış, Ziya Barış ve Sıddık Dürük adlı kardeşler hayatını kaybetti.

Belediye ekiplerinin çalışması sonucu enkaz altından çıkarılan 3 kardeşin cenazesi savcının incelemesinin ardından Suşehri Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Göçükten yara almadan kurtulan işçilerin diğer kardeşi Eyüp Barış ise olay yerinde sinir krizi geçirdi. Fenalaşan ve bir süre ambulansta bekletilen Eyüp Barış, daha sonra hastaneye kaldırıldı.

Taş duvarın sıva işini yapan 4 kardeşin Bingöl'den çalışmak için ilçeye geldikleri öğrenildi.

Ölen kardeşlerden Sıddık Dürük'ün daha sonradan soyadını değiştirdiği belirtildi.

Köy muhtarı Mehmet Keleş, göçüğü duyunca hemen olay yerine geldiğini belirterek, durumu güvenlik güçlerine ve sağlık ekiplerine bildirdiklerini söyledi. Keleş, işçilerin 3 ay önce köye geldiklerini ve burada çalıştıklarını anlattı.

Bu arada, olayı telefondan öğrenen işçilerin yakınlarının da ilçeye gelmek üzere yola çıktıkları kaydedildi. Eyüp Barış'ın cep telefonunu arayan yakınlarına olayı haber veren kişilerin, durumu anlatmakta zorlandıkları görüldü.

Sayfa Yükleniyor...