Yedi yaşındaki Hedal ve 5 yaşındaki kardeşi Sait Ece, 3 gün önce rahatsızlandı. Babaları, öksürük, ateş ve kusma gibi şikâyetleri olan çocukları özel bir polikliniğe götürdü.

İki çocuk serum takıldıktan sonra eve gönderildi. Doktorun verdiği ilaçları içtikten sonra uyuyan iki kardeş sabah yatakta ölü bulundu.

Baba Abdurezzak Ece, “Bana hiçbir bilgi verilmedi. Doktor da anlamadı ne ben biliyorum ne kimse Allah biliyor” dedi.

Büyük bir yıkım yaşayan ailenin geride bir tek çocukları İzzet kalmıştı. Ancak bir yaşındaki İzzet de gece ateşlendi. Baba Abdülrezzak Ece, İzzet'i Şanlıurfa Çocuk Hastanesi’ne götürdü. Yoğun bakıma alınan İzzet de sabah hayatını kaybetti.

Anne Zeliha Ece, İzzet'in ölüm haberini alınca rahatsızlandı. Hastanede bir süre yoğun bakımda tutulan genç kadının durumu iyi olduğu bildirildi.

Çocukların ölüm nedeniyse henüz belli değil. 1 yaşındaki izzet'e de otopsi yapıldı. Adana Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek sonuçlar, çocukların ölüm nedenini ortaya koyacak.

Çocukları ilk götürüldükleri özel poliklinikte muayene eden doktor, akut bronşit teşhisiyle tedavi başlattığını anlattı. Ancak çelişkili konuşan doktor, çocukların zehirlenme sonucu hayatını kaybetmiş olabileceğini de söyledi.