3 milyon e-kitap!

Dün start alan Google eBooks, bir kısmı ücretsiz 3 milyondan fazla kitapla dünyanın en büyük kitap mağazası ünvanını ele geçirdi.

07.12.2010 - 11:55

3 milyon e-kitap!

Teknoloji devi Google, önemli bir bölümü ücretsiz 3 milyondan fazla e-kitabın bulunduğu dev 'books.google.com/ebooks' kitap mağazasıyla online kitap pazarına giriş yaptı.

Şimdilik sadece ABD'de kullanılabilecek hizmeti başlatan Google, böylece pazara şu anda egemen olan internet mağazası Amazon'un online kitabevi ve aynı ismi taşıyan cihazı Kindle'in yanı sıra yılın başında iBooks uygulamasını başlatan Apple ile rekabete girişmiş olacak.

Google'ın dünyanın en büyük e-kitabevi olduğunu söylediği e-kitaplar, internet üzerinden tüm bilgisayarlara veya Google'ın Android sistemi ya da Apple'ın iPhone veya iPad cihazlarına uygulamalar sayesinde indirilebilecek.

Google'ın dijital kitaplarına, pazarın egemeni Amazon'un Kindle'ı hariç bu programla uyumlu birçok elektronik kitap okuma cihazıyla da ulaşılabilecek.

ABD'nin Alibris ve Amerikan Kitabevleri Birliği'nin (American Booksellers Association) de ortakları arasında bulunduğu online kitabevinin gelecek yıl uluslararası lansmanının yapılması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...