‘3 oğlum vardı, 2 tane kaldı’

Şırnak'ta şehit olan Hüseyin Kıraç ve Özgür Küçük’ün evlerinde büyük yas var. Aileleri oğullarıyla en son dün konuştuklarını söyledi. Kıraç’ın annesi, “Üç oğlum vardı, 2 tane kaldı” diye gözyaşı döktü.

Anadolu Ajansı 30.09.2011 - 16:53

‘3 oğlum vardı, 2 tane kaldı’

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Kıraç ve Piyade Uzman Çavuş Özgür Küçük'ün evlerine ateş düştü.

Üç yıllık uzman çavuş 25 yaşındaki Hüseyin Kıraç'ın şehit olduğu haberini, Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Yalamık Köyü'nde yaşayan ailesine sabah saatlerinde askeri yetkililer, sağlık görevlileri nezaretinde verdi. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı.

Oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba Ruhi Kıraç (55), oğluyla en son dün görüştüğünü belirterek, ''Sabah aldım haberi. Bir şey diyemiyorum. Söyleyecek sözüm yok. Dün, telefonla görüştüm. Orada yaşananlarla ilgili hiçbir şey söylemezdi. Her gün üzüntü yaşıyordum'' dedi.

Anne Muteber Kıraç (47) ise ''Akşam telefon etti. Yarın çok görüşürüz' dedi. Ama konuşamadık. Orada görev yaparken, hep kötü şeyler aklıma geliyordu. 3 tane oğlum vardı, 2 tane kaldı''diye konuştu.

Kıraç'ın cenazesinin bugün Tarsus'a getirilmesi yarın da düzenlenecek törenin ardından Yalamık Köy mezarlığında toprağa verilmesi bekleniyor.

Bu arada, haberi duyan yakınları ve komşuları da taziye için şehidin evini ziyaret ettiler.

KARA HABER İZMİR’E DE ULAŞTI
Kıraç ailesinin yaşadığı acının bir benzeri İzmir’de de yaşandı.

27 yaşındaki oğulları Piyade Uzman Çavuş Özgür Küçük'ün şehit olduğu haberini Kiraz ilçesine bağlı Hisar Köyü'ndeki ailesine yetkililer verdi.

Acı haberi alan çiftçi baba 65 yaşındaki İbrahim Küçük ile anne Emine Küçük (60) büyük üzüntü yaşadı.

Şehit askerin Türk bayrağı asılan evi, komşuları ve yakınlarının akınına uğradı.

Ailenin dört çocuğundan en küçüğü olan Özgür Küçük'ün ablaları Filiz ve Firdevs Küçük, kardeşleriyle şehit olmadan bir gün önce telefonla görüştüklerini söyledi.

Evde zaman zaman fenalaşan anne Emine Küçük'e ve şehidin ablalarına, sağlık ekipleri müdahale ederken, baba İbrahim Küçük'ün de son derece üzgün olduğu gözlendi.

Şehit uzman çavuşun cenazesinin, yarın Kiraz Yeni Mahalle Camisi'nde düzenlenecek askeri tören ve öğlen kılınacak namazının ardından Hisar Köyü Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...