3 şehide son veda

Nusaybin'deki mayınlı saldırıda şehit olan 3 uzman çavuş bugün memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.

Anadolu Ajansı 09.08.2010 - 17:32

3 şehide son veda

Mardin Nusaybin'de patlayan mayınla şehit olan Uzman Çavuşlar Hacı Ahmet Efil, Zeki İnan ve Taner Özdemir için ilk tören Kızıltepe Komando Taburu'nda düzenlendi.

Ardından şehitlerin naaşları memleketlerine doğru yola çıktı.

37 yaşındaki Zeki İnan Ordu'da törenle toprağa verildi.

Şehidin cenazesi önce helallik için baba ocağı Karacaömer köyü Aydınlar mahallesine götürüldü. Şehidin baba evi ve mahalledeki diğer evler Türk bayrakları ile donatıldı.

İkindi namazının ardından şehit İnan için cenaze namazı kılındı. Şehidin naaşı askerler tarafından omuzlara alınmadan önce, şehidin eşi Hakime, annesi Fadime ve kızları Hilal ile Sedef İnan, şehidin tabutuna uzun süre sarılarak ağladı.

Askerlerin omuzunda Ordu Garnizon Şehitliği'ne getirilen şehit uzman çavuş Zeki İnan burada defnedildi.

Şehit Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil'in cenazesi ise memleketi Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi Beşbucak köyünde toprağa verildi.

6 ay önce evlendiği şehit eşinin üniformasını giyen, başına da komando beresi takan Gülsüm Efil'i yakınları teselli etti.

Bu arada şehidin yakınlarından bir kadın protokolün geldiği sırada Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta'ya sarılarak gözyaşı döktü.

Daha sonra cenaze namazı kılındı. Namazın ardından şehidin eşi Gülsüm Efil, son kez tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit uzman çavuşun naaşı, askerlerin omuzunda köy mezarlığında defnedildi.

Şehit Taner Özdemir de memleketi Kars'ta son yolculuğuna uğurlandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...