30 yıl sonra 'Çınar Ağacı'nda

Celile Toyon’un 30 yıl sonra ilk kez kamera karşısına geçtiği, Nurgül Yeşilçay, Settar Tanrıöğen, Nejat İşler gibi oyuncuların da rol aldığı 'Çınar Ağacı' 18 Mart'ta gösterimde.

24.02.2011 - 11:19

30 yıl sonra 'Çınar Ağacı'nda

Handan İpekçi’nin yazıp yönettiği, sevgiyi, hüznü, yalnızlığı, aşkı, kızgınlıkları, affedişleri anlatan 'Çınar Ağacı' Türkiye’de ile 18 Mart’ta sinema severlerle buluşacak.

Dört çocuk, torunlar, iki ayda bir evden eve taşınan çiçekler, plaklar, bir sandık ve gramafon. Ve iki ayda bir buluşulan "Çınar Ağacı"

Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın biraz muzip, biraz huysuz kişiliği çocuklarına hayatı zorlaştırıyor görünse de torunu Barış’ın hayatındaki en anlamlı şey “anneannesi”dir. Bir tek Barış, anneanneye kavuşulacak “Çınar Ağacı” buluşmalarını ve sıranın onların evine gelmesini iple çekmektedir.

30 YIL SONRA İLK KEZ
Tiyatro sanatçısı Celile Toyon’un 30 yıl sonra ilk kez kamera karşısına geçtiği Çınar Ağacı’nda usta oyuncuya torunu Barış rolünde 5,5 yaşındaki Deniz Deha Lostar eşlik ediyor. Emekli öğretmen Adviye Hanım’ın çocukları rollerinde ise Nurgül Yeşilçay (Sonay), Suzan Aksoy (Feriha), Hüseyin Avni Danyal (Uğur) ve Ragıp Savaş (Murat) yer alıyor.

Settar Tanrıöğen, Jülide Kural, Ebru Özkan, Nejat İşler ve Erol Keskin gibi oyuncular da aile ağacının diğer yapraklarını oluşturuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...