32 yıl sonra aynı poz

Microsoft’un kurucuları Bill Gates ve Paul Allen, uzun yıllar öncesine uzanan dostluklarını simgeleyen fotoğrafı 32 yıl sonra yeninden canlandırdı.

04.04.2013 - 15:14

32 yıl sonra aynı poz

İş dünyasının acımasız rekabet ortamı içinde bazen aralarının bozulduğu düşünülse de arkadaşlıklarını koruyan Bill Gates ve Paul Allen, 1981 yılında çekilen ve kendileriyle özdeşleşen kareyi yeniden canlandırdı.

Paul Allen, 2011 yılında yayımlanan ‘Idea Man’ adlı otobiyografisinde, Bill Gates’in Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer ile anlaşarak şirketteki hissesini düşürmek istediğini belirtmiş ve diğer suçlamalarda da bulunmuştu. Kitabın piyasaya sürülmesinin ardından aralarının düzelmeyeceği düşünülen Gates ve Allen, ABD’nin Seattle kentindeki Living Computer Müzesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi.

İki isim, arkadaşlıklarının düzeldiğini, 1981’de çektirdikleri fotoğrafı canlandırarak kanıtladı. Microsoft’un ilk patronları, 1981 yılında MS-DOS işletim sisteminin lisansını IBM’e verdikleri zaman bu büyük anlaşmanın anısına tarihi bir poz vermişti.

Living Computer Müzesi’nde dün bir araya gelen ikili, 32 yıl öncesine ait karede bir araya geldi. Gates, eskisi gibi günlük kıyafetleriyle belirirken, Allen takım elbisesinden yine vazgeçmemişti. Allen, fotoğrafı tweet'lemeyi de unutmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...