3D ve internet Monolith’te birleşti

Sony'nin Monolith Concept'i minimalist tasarım, üç boyutu full HD görüntü ve kablosuz internet bağlantısıyla komple eğlence çözümü sunuyor.

12.01.2010 - 12:00

3D ve internet Monolith’te birleşti

Ev eğlencesi sektöründe bu yıla damgasını vurması beklenen 3D teknolojisi, elbette internetle zenginleşecek. IPTV’nin de hızla yayılması ve kullanıcının televizyon ekranını sosyal ağ istasyonu olarak kullanma talebi de firmaları 3D+internet konseptine yönlendiriyor.


Son çarpıcı örneklerden Sony Monolith Concept, estetik minimalist tasarımı, 3D özelliği, kabloasuz internet bağlantısı ve Bravia Internet Video servisine erişimiyle pazarda en şanslı konseptlerden biri olacak gibi görünüyor.

Monolithic Design’da, 2010 model Bravia TV, Blu-ray oynatıcı ve ev sineması sistemlerinin bir arada düşünülmüş. Malzeme kalitesi elbette çok yüksek, ancak bilhassa tasarımı göz alıyor. Sistem kapalıyken bile salonda bir dekorasyon elemanı olarak kendini gösteriyor.

Alçak mobilya üzerinde konumlandırıldığında görüş açısını korumak üzere ekran ve hoparlörlere 6 derece eğim verilmiş.

Full HD 3D’nin çıkışının bulanık, renklendirilmiş resimleri ve karton gözlükleri ortadan kaldırdığı vurgulanan firma açıklamasına göre, yüksek teknolojili Active Shutter gözlükler ve surround ses sistemi gerçek yaşama çok benzer, 3 boyutlu bir Full HD deneyimi sunacak.

3D full HD ekranın 6 derece eğimli olması izleme keyfini artırıyor. 3D full HD ekranın 6 derece eğimli olması izleme keyfini artırıyor.

İNTERNET ŞART!
Sony’nin yeni ev eğlencesi ürün yelpazesi, sayısı gittikçe artan çeşitli online içerik ve dijital servislere erişimi kolaylaştırıyor.

Bravia Internet Video ile ücretsiz videolar dünyası ve Dailymotion™ gibi pek çok paylaşımlı internet sitesi de el altında olacak. Böylece internetteki zengin içeriğe ulaşmak için illa PC başına geçmek gerekmeyecek. Twitter, Flickr, Facebook gibi çevrimiçi ağ ve servislere kısayolla ulaşmak da mümkün.

2010 serisi ürünlerde kablo karmaşası yaşamadan evden online içeriğin keyfini sürmeyi kolaylaştıran dahili Wi-Fi özelliği de bulunuyor. TV veya Blu-ray Disc oynatıcıyı Internet’e kolayca bağlamak, sadece bir uzaktan kumandayla XrossMediaBar (XMB) menüsünü kullanarak içerikler arasında dolaşmak, işaretlemek veya oynatmak mümkün.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...