Arpaçay ilçesine bağlı Tomarlı Köyünde oturan 25 yaşındaki Zeynep ve 35 yaşındaki Hacı Güler çiftinin 3.5 yaşındaki kızları Aybüke Güler, 21 Şubat günü televizyon izledikten sonra uyudu.

Anne Zeynep Güler, bir süre sonra yemek yedirmek için kızını uyandırmak istedi ancak nefes almadığını fark etti.

Hastaneye götürülen minik Aybüke'nin yaşamıni yitirdiği belirtildi ama ölüm nedeni belirlenemedi.

Güler çiftinin 5 yaşındaki oğulları Enes, 7 Nisan’da yemek yedikten sonra, 5 aylık kızları Gözde ise mama yedirilip uyutulduktan sonra yaşamını yitirdi.

Baba Hacı Güler 6.5 yaşındaki kızı Irmak'ın hayatından endişe ettiklerini söyledi.
Çocuklarının ölüm nedeninin belirlenmesi için Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonucu beklediklerini vurgulayan baba Güler "Ölüm nedenlerinin tıbbi olarak açıklığa kavuşsun istiyoruz. Eve girmeye korkar olduk. O odanın kapısını kapadık ve akrabalarımızın yanında kalıyoruz. Çocuklarım neden öldü merak ediyoruz" dedi.

Anne Zeynep Güler ise 3 çocuğunun ani ölümünün ardından yıkıldığını belirterek "Benim içim yanıyor. Ne olduğunu anlayamadan çocuklarımı bir bir kaybediyorum. Buradan tüm ilgilere sesleniyorum, lütfen bizimle ilgilensinler. Üç evlat acısını yüreğimde yaşıyorum. Hayatta kalan tek evladım olan Irmak'ın yaşamından endişe ediyorum" diye konuştu.