Konya'da feci olay: 4 ayrı evde 5 kişiyi öldürdü

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde bir kişi, 4 ayrı evde 5 kişiyi av tüfeğiyle öldürdü.

Anadolu Ajansı - DHA 12.06.2017 - 10:00 | Son Güncelleme : 12.06.2017 - 12:41

konya cinayet.jpg

Konya'nın Cihanbeyli ilçesi kırsal mahallelerinden Bulduk'ta Atılgan K, girdiği 4 ayrı evdeki Bekir Kıran (80), Mustafa, Hamit (50), Meryem (70) ve Mehmet Tokat'ı av tüfeğiyle vurdu.

Kıran ile Tokat ailesinden 4 kişi, saldırı sonucu yaşamlarını yitirdi. Jandarma ekipleri olayla ilgili psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Atılgan K'yi aynı mahalledeki evinde gözaltına aldı.

Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) geçtiği ilk haber, zanlının bir evdeki 5 kişiyi öldürdüğü yönündeydi. Ancak zanlının bir değil 4 ayrı evde cinayetleri işlediği ortaya çıktı.

MAKTULLERE AİT ARAÇLARIN LASTİKLERİNİ KESMİŞ

Bulduk Mahallesi Muhtarı Kemal Gülen, zanlının sabah saatlerinde 4 ayrı eve tek tek girerek 5 kişiyi av tüfeğiyle öldürdüğünü söyledi.

Hamit ile annesi Meryem Tokat'ı evde kahvaltı yaparken öldürdüğünü belirten Gülen, "Saldırgan komşularını sürekli rahatsız ediyormuş. Daha önce komuşlarını öldürmekle tehdit etmiş. Yaklaşık bir hafta önce de öldürdüğü kişilerin araçlarının lastiklerini kesmiş ancak korktukları için kimse şikayetçi olmamış" dedi.

Bir görgü tanığı ise silah sesi duyunca kapıları ve pencereleri kapattıklarını, evden çıkmadıklarını kaydetti.

Saldırganın, öldürdüğü 5 kişi için daha önce "Onları öldüreceğim" şeklinde konuştuğunu ifade eden görgü tanığı, zanlının tek tek evlere giderek 5 kişiyi öldürdüğünü anlattı.

"AŞIRI İÇİNE KAPANIKTI, KİMSEYLE DİYALOĞA GİRMİYORDU"

Bir başka görgü tanığı ise olay sırasında çevredeki evlerde kalanları, bağırarak dışarı çıkmamaları yönünde uyardıklarını söyledi.

Görgü tanığı, "Saklandılar ama birini kapının önünde vurmuş. Olaydan sonra hemen jandarmayı ve muhtarı aradım. Akli dengesini kaybetmiş, cinnet getirmiş. Aşırı içine kapanıktı, kimseyle diyaloğa girmiyordu. Tek başına yaşıyordu. Çobanlık yapıyordu. Alkol gibi kötü bir alışkanlığı da yoktu. Sigara dahi kullanmazdı" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...