4 çocuğu kaçıramadan yakalandı

Mardin'de Milli Eğitim’den geldiğini söyleyen bir kişi, bir evde topladığı 20 çocuktan 4'ünü kaçırma girişiminde bulundu. Kaçmaya çalışan zanlı yakalanırken, adliye önünde toplanan kalabalık linç girişiminde bulundu.

Anadolu Ajansı 26.01.2010 - 15:47

4 çocuğu kaçıramadan yakalandı

Mazıdağı ilçesi Özlüce Köyünün Beşevler mezrasına gelerek vatandaşlarla görüşen 45 yaşındaki Mahmut Ökmen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldiğini ve çocuklara yardım yapacaklarını söyledi.

Bu açıklamasının ardından bir evde yaklaşık 20 kadar çocuğu toplayan Ökmen, içlerinden seçtiği 10-12 yaşlarındaki N.A, S.A, Z.A, A.N'yı bir odaya alarak, burada çocuklara daha önce ameliyat olup olmadıklarını sordu.

Durumdan şüphelenen ailelerin sordukları soruları yanıtsız bırakarak panikleyen Ökmen, aracına binerek kaçtı.

Olayın bildirilmesi üzerine Ökmen, jandarma tarafından yolda yakalanarak gözaltına alındı.

LİNÇ ETMEYE ÇALIŞTILAR
Mazıdağı ilçesine getirilen Ökmen, adliye binası önünde toplanan kalabalık tarafından linç edilmek istendi.

Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, savcılık tarafından şahıs ile birlikte 4 çocuğun da ifadesi alındı. Kaçırma girişiminde bulunduğu öne sürülen kişi mahkemece tutuklandı.

Güvenlik güçleri tutuklanan zanlıyı, hükümet konağı önünde toplanan kalabalığın dağılması için bir süre adliye binası içerisinde tuttu. Soğuğa rağmen uzun süre zanlının dışarı çıkartılmasını bekleyen kalabalık, havanın kararmasıyla yavaş yavaş dağıldı. Mahmut Ökmen, jandarma ve polis korumasında adliye binasından çıkartılarak, zırhlı bir araca bindirilerek cezaevine gönderildi.

Bu arada, zanlının kaçırmaya çalıştığı ve tanık olarak dinlenen 4 kız çocuğu, yetkililer tarafından ailelerine teslim edilerek köylerine götürüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...