Kahramanmaraş'ta iki erkek iki kız 4 kardeş bir bağ evinde ölü bulundu. Bir hafta önce anneleri Neyran Sağocak'ı kaybettikleri öğrenilen kardeşlerin intihar ettiğindenşüphe ediliyor.

Çocukların babası Necdet Sağocak'ın yardımcısı, yiyecek bir şeyler almaya gittiği kent merkezinden saat 19.00 sularında döndüğünde 26 yaşındaki Berroris, 31 yaşındaki Raden adlı erkek kardeşler ile 30 yaşındaki Rulin ve 27 yaşındaki Sajen Sağocak'ın evin çeşitli yerlerinde iple asılı cesetleriyle karşılaştı.

Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans gönderildi, geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı. Eve gelen sağlık görevlileri kardeşlerden birinde nabız buldu ancak kurtarmayı başaramadılar.

BABA KAPIYI UZUN SÜRE AÇMADI
Polis uzun süre cep telefonuyla ulaşamadığı baba Nejdet Sağocak'tan cevap alamayınca onun da intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerine, adres tespiti yaparak şehir merkezindeki evine gitti.

Nejdet Sağocak burada eşi Neyran Sağocak'ın ilk evliliğinden olan 2 kızı B. D. ve S. D. ile birlikte kalıyordu. Polislerin, kapıyı ısrarla çalmalarına rağmen, baba Sağocak uzun süre kapıyı açmadı. 

BOĞUŞMA İZİ YOK
İki cumhuriyet savcısı, olay yerine gelerek jandarma ve polisin kriminal şubesi ekipleriyle birlikte incelemelerde bulundu. Evde herhangi bir boğuşma izi ya da dağınıklığa rastlanmadığı ve cesetlerde ise kesici alet yarası görülmedi.

Aileye yakın bir tanık ise kardeşlerin annelerine çok düşkün olduğunu, son 3-4 gündür yemek yemediklerini anlattı. Dün akşam bağevinde bulunan yardımcılarından kent merkezine giderek yemek almasını istediler. Onun gittiği kısa aralıkta ise her birinin evin ayrı odasında, birbirlerini görmeden intihar ettiği ileri sürüldü.

BAGAJDA FARE ZEHİRİ
Ayrıca villanın önünde park edilmiş ve ön kapıları açık halde bulunan çocuklara ait arabanın bagajında yarım kilo fare zehiri bulundu.

DAHA ÖNCE DE TEŞEBBÜS ETMİŞLER
4 kardeşin daha önce de aynı villada mutfak tüpünü açık bırakarak intihar teşebbüsünde bulunduğu öne sürüldü.

ANNELERİ ASTIMDAN ÖLMÜŞ
Tavanda asılı olarak bulunan Berroris, Raden, Rulin ve Sajen Sağocak'ın anneleri Neyran Sağocak'ın 2 gün önce astıma bağlı nefes darlığı tedavisi gördüğü İstanbul'da hastanede iken hayatını kaybettiği öğrenildi.

4 kardeşin bunun üzerine Kahramanmaraş'a döndüğü ve daha önce hep birlikte yaşadıkları şehirdeki eve değil, bağevine gittiği belirtildi. Nejdet Sağocak ve üvey kızları ise şehir merkezindeki evde kalmaya devam ettiler.

ASKERDEN İZİNLİ GELDİ
İstanbul'da vatani görevini yapan Raden Sağocak'ın ise annesinin ölümünün ardından izin alarak Kahramanmaraş'a geldiği bildirildi. Diğer kardeşlerden Belaris'in bir süre KKTC'de özel bir üniversitede radyo televizyon bölümünde okuduğu ancak okulu yarıda bıraktığı ifade edildi.
Aile dostları kardeşlerden birinin briç, diğerinin ise satranç dersleri verdiğini anlattı.

4 KARDEŞ DE BEKAR
Ölen 4 kardeşin de bekar olduğu ve ailenin içine kapanık bir yaşam sürdüğü, komşularla sıkı ilişki içinde olmadığı öğrenildi.

BENZER BİR OLAY DAHA YAŞANMIŞTI
Kahramanmaraş, yaklaşık iki yıl önce benzer olaya tanıklık etmişti. 3 Kasım 2009'da 23 yaşındaki Hamide, 17 yaşındaki Ayşe ve Emine ile 16 yaşındaki Asiye Karaağaç adlı 4 kızkardeş, kendilerini Ceyhan nehrine atarak hayatlarına son vermişti.